banner461

Nevşehir Defterdarı Orhan Taş'dan Doğa Tohumculuğa Ziyaret

Nevşehir Defterdarı Orhan Taş, Doğa Tohumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Karahan’ı İşyerinde Ziyaret Etti.

banner15
Nevşehir Defterdarı Orhan Taş'dan Doğa Tohumculuğa Ziyaret
13 Ekim 2017 Cuma 13:24

banner517
banner134
Nevşehir İl Defterdarı Orhan TAŞ, Vergi Dairesi Müdürü Mustafa Kemal UYGUN ile birlikte Doğa Tohumculuk Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ. yetkililerini Gülşehir'deki ofislerinde ziyaret ettiler. Defterdar Taş'ı Doğa Tohumculuk A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yakup KARAHAN karşıladı.

Nevşehir İl Defterdarı Orhan Taş ve Vergi Dairesi Müdürü Mustafa Kemal Uygun'u makamında ağırlayan Yakup Karahan daha sonra firma bünyesinde faaliyet gösteren  Doğa Frozen Food Dondurulmuş Parmak Patates Fabrikasını gezdirdi. Karahan, Defterdar Taş'a; patates kabul ve kalite analizleri, ön yıkama ve taşlama, soyum, seçme ve kesme, eleme ve haşlama, kurutma, ön kızartma, soğutma ve şok dondurma ile paketleme işlemlerinin yapıldığı fabrika hakkında bilgi verdi.

Türkiye’nin ilk yerli tohum üretim firması olduklarını belirten Yakup KARAHAN, patates tohumu ithal eden ülkemizin bu ihtiyacını karşılamak içinde firma bünyesinde kurdukları Modern Doku Kültürü Laboratuvarlarında tohum üretimi ile dışa bağımlı olmadan ‘Tohum – Tarımsal Üretim ve Sanayi’ zincirinin tüm aşamalarını kendilerinin gerçekleştirdiklerini belirtti.

Ziyaret günün anısına çekilen fotoğrafla son buldu.


Ziyarette Doğa Tohumculuk Gıda ve SanTicA.Ş. Genel Müdürü Mashar Taşkın'da hazır bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.