banner461

Nevşehir'den Rasim Ozan Kütahyalı'ya 'ÇATLI' Tepkisi

Rasim Ozan Kütahyalı'nın Nevşehirli Abdullah Çatlı için kaleme aldığı söylemleri Nevşehir kamuoyunda tepki topladı.

banner15
Nevşehir'den Rasim Ozan Kütahyalı'ya 'ÇATLI' Tepkisi
11 Ekim 2017 Çarşamba 10:53

banner517
banner134
Sabah Gazetesi Yazarı Rasim Ozan Kütahyalı'nın kaleme aldığı bugünkü köşe yazısında "faşist katiller" örneğine Türkiye'den Abdullah Çatlı'yı yakıştırmasına Nevşehir Alperen Ocakları İl Başkanlığından tepki geldi.

Rasim Ozan Kütahyalı "Che Guevara ve faşist katiller" başlığıyla yayımlanan yazısında Nevşehirli Abdullah Çatlı'ya ağır hakaretlerde bulundu.

Kütahyalı'ya cevap veren Alperen Ocakları Nevşehir İl Başkanlığı yaptığı açıklamasında; 

"Biz Abdullah Çatlı'yı temiz Anadolu çocuğu olarak tanıdık." demişti Muhsin Başkan.
Bu söz;
Reis hayatta iken fotoğraf çektirmek için sıraya giripte, Susurluk suikastinden sonra tanımayanlara,
Türkiye’yi ihtilal’e sürükleyen yegâne adam olarak ananlara,
Neredeyse "Adnan Menderes'in idamını bile Çatlı organize etti" diyecek konuma gelenlere,
"Abdullah ÇATLI diye birisini tanımadığını ifade edip, mezarı başına dahi gelmeye çekinen korkaklara,

Öyle bir tokat koydu ki daha da konuşamadılar.
Taaa ki Başkanda gidene dek...

Hani Remziye ÇATLI annemiz diyordu ya;
"Oğlum hayattayken herkes susardı, oğlum öldü herkesin çenesi düştü. Demek ki tüm ülkenin çenesini benim oğlum tutuyormuş!" 
Aynen öyle anne...
Muhsin Başkan ve "Gardaşım" dediği Reis Abdullah ÇATLI hayatta iken çakalların sesi çıkmazdı, çıkamazdı...
Ve Onlar gitti...
Şimdiler de bakıyoruzda memleketin bütün çakalları bir araya gelmiş koro kurmuş. 
Çakallar ve sahipleri iyi bilsin ki;

"KİMSEDEN ÇEKİNCEMIZ KORKUMUZ YOK! BİZ, REİSİ TERTEMİZ ANADOLU, NEVŞEHIR EVLADI OLARAK TANIDIK, BİLDİK... BÖYLE DE BİLECEĞİZ..."

ADINI SÖYLEMEYE HİCAP DUYDUĞUMUZ ŞAHIS'ında haddini bilmesi gerektiğini belirtiyor, Abdullah ÇATLI ismi üzerinden teoriler uydurmasınında kendisi için hayır getirmeyeceğini Nevşehirliler olarak hatırlatıyoruz.  

Alperen Ocakları Nevşehir İl Başkanlığı

Rasim Ozan Kütahyalı'nın  "Che Guevara ve faşist katiller" başlığıyla (10 Ekim 2017) yayımlanan yazısı şu şekilde:
“Türkiye'nin sol literatüründe çok geniş bir "faşist katiller" külliyatı vardır. Elbette faşizm olgusu da faşizm adına cinayetler işleyen faşist katiller olgusu da evrensel bir realitedir...
***
Hakikaten Türkiye'de de nasyonalizm ve faşizm adına dehşet katliamlar işlenmiştir. Bahçelievler gibi, 16 Mart gibi, Maraş, Sivas, Malatya, Çorum gibi faşist katliamlar yaşanmıştır. Bu bağlamda faşist barbarlara lanet okumak haklı ve gereklidir...
***
Öte yandan Türkiye solcularına da sormak gerekir:
"Barut ve kanın keskin kokusunun zevkini aldığımda burun deliklerim genişliyor. İtiraf etmek isterim ki Baba, şu anda öldürmeyi gerçekten sevdiğimi keşfettim" diye cinayetleriyle gurur duyan Ernesto Che Guevara'nın bu faşist psikopatlardan ne farkı vardır?
***
Daha açık konuşalım... Bahçelievler katliamında o gençleri demir tellerle boğarak öldürten Abdullah Çatlı zihniyeti ile 32 kalibrelik tabancayla insanların beyninin sağ temporal lobuna delik açmakla övünen Che Guevara zihniyeti arasında ne fark vardır?
***
Abdullah Çatlı'nın nasyonalizm adına Ernesto Guevara'nın enternasyonalizm ve devrim adına tavuk boğazlar gibi insan öldürmesi arasında fark yoktur. Zaten daha birçok açıdan bu iki figür birbirine aşırı benzemektedir...
***
Bir işkenceci katil faşist olunca kötü adam olacak ama aynı işkenceci katil sosyalist olunca iyi adam olacak öyle mi? Böyle ayrım yapan zihniyet alçak ve namussuzdur. Barbarlık ne adına olursa olsun barbarlıktır...
***
Hem Che Guevara hem de Abdullah Çatlı insan öldürmekten özel bir haz duyan ve infaz yapmaya tutku derecesinde bağlı iki adamdır. İşte iki gündür Guevara'nın kendi ifadelerinden alıntılarla ortaya koydum. Çatlı gibilerin ifadelerinde de Guevara'nın barbarlık içeren sözlerinin nerdeyse aynısını bol bol görürsünüz...
***
Türkiye'de solcular Che Guevara gibi kendi zalim ikonlarına, kendi psikopatlarına, kendi barbarlarına sahip çıkıp karşı tarafın faşist katillerini kınadıkça içinde oldukları bataklıktan asla çıkamayacaklar ve asla gerçek anlamda demokratik muhalif de olamayacaklar. Bu ülkede hiçbir yere de gelemeyecekler...”


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.