banner461

Nevşehir Doğalgaz’da 31 Bin Aboneye ulaştı

Nevşehir Kapadokya Doğal Gaz Dağıtım A.Ş.Genel Müdürü Özenç Gezgin, 2012 yılında 10 binin üzerinde abone yaptıklarını ve Nevşehir'de toplam 31 bin aboneye ulaştıklarını belirtti.

banner15
Nevşehir Doğalgaz’da 31 Bin Aboneye ulaştı
25 Aralık 2012 Salı 13:36

banner134

 Bir otelde gerçekleştirilen Nevşehir Kapadokya Doğal Gaz Dağıtım A.Ş'nin 2012 yılı değerlendirme toplantısında, şirket yönetimi ile ulusal ve yerel basının temsilcileri bir araya geldi.

 

Toplantıda açıklamalarda bulunan Gezgin, 2012 yılında Nevşehir ve Avanos'ta 80 kilometre üzerinde bir yatırım gerçekleştirdiklerini, ulaştıkları her 100 konuttan 95'inin aboneleri olduğunu kaydetti.

 

Nevşehir ve Avanos'a doğalgaz götürdüklerini Sümer, Kıratlıoğlu ve Karaseki mahallelerinde 5 bine yakın konuta ulaştıklarını ve ulaşılan bu konutlardan da yüzde 80'inin doğalgaz kullanmaya başladığını ifade eden Gezgin, "Öyle ki, halkımızın bize göstermiş olduğu yakın ilgi her geçen gün çığ gibi büyümüş ve 2012 yılında 10 bin abonenin üzerine çıkarak geçmiş yıllar içerisinde rekor kırmıştır. Toplamda 31 bin aboneye ulaşan Kapadokyagaz her 100 konutun 95'ine doğalgaz konforunu ve ekonomikliğini sunmanın haklı gururunu taşımaktadır" dedi.

 

Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Özaltın da, şirketlerinin bu derece büyümesinde kendileri gibi Nevşehirli bir yatırımcının işin içinde olmasının son derece önemli olduğunu belirtti.

 

2008 yılından bu yana aile şirketi olarak Nevşehir'de yaptıkları doğalgaz yatırımının son derece önemli olduğunu, şirketlerini her geçen gün daha ileriye gittiğini kaydeden Özaltın, Avanos, Ürgüp arasındaki 11 kilometrelik hattın 60 gün gibi kısa bir sürede çekilmesinin kendilerinin geldiği noktanın en iyi göstergesi olduğunu ifade etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
HARUN NEVŞEHİR - 10 yıl önce
doğalgaz depozite iptal parasini banka hesabina değilde kapatildiğinda elden verirseniz müşteriyi çok memnun edersiniz