banner461

Nevşehir Kalesi kentsel dönüşümle turist kazanacak

Nevşehir Kalesi ve çevresinin temizlenmesiyle bölge, Türkiye'nin önde gelen Antik Parklarından biri olacak ve bölge turizmi gelişecek.

banner15
Nevşehir Kalesi kentsel dönüşümle turist kazanacak
04 Mart 2015 Çarşamba 00:39

banner134
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve TOKİ ile işbirliği içerisinde yürüttükleri 'Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi' çalışmaları sırasında ortaya çıkartılan dünyanın en büyük yeraltı şehrinin, Kapadokya bölgesinde geceleme sayısını arttıracağını söyledi.

ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
Başkan Ünver yaptığı açıklamada, Nevşehir Belediyesi'nin öncülüğünde, Nevşehir Valiliği ve Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın destekleri ile dünyanın en büyük yeraltı şehrinin temizlenmesine yönelik çalışmaların devam ettiğini söyledi.

Nevşehir'in 11 mahallesini içine alan 400 bin metrekarelik bir alanda gerçekleştirilecek temizleme çalışmaların tamamlanmasıyla bölgenin Türkiye'nin önde gelen Antik Parklarından biri olacağını ifade eden Ünver, ortaya çıkan devasa kültürel değerlerin ziyaret edilmesi ile birlikte bölgede yıllardan beri temel bir sorun haline gelen 1,8 gün olan turistlerin geceleme oranının da artacağını belirtti.

Kaynak: Ensonhaber

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
vatandaş - 8 yıl önce
Karasoku ne oldu 2014 te başlayacaktın belediye seçimleri bitti verilen sözler unutuldu galiba.
Avatar
magdur - 8 yıl önce
Oraya yapılacak evlere ilgili konuşuyorsun başkanım sonuç ne evler ne zaman baslayacak
Avatar
Turizm - 8 yıl önce
nevşehir turizmin dışında kalmıştır. turizm ekonomisinden pay alabilmesi için;
1- eski kale mahallesinin , otantik yerel yerleşime uygun, uchisarda ve ürgüp kayakapıda olduğu gibi eski tarzda yeniden yapılmalı ve butik otele dönüşmelidir.
2-geldiğimiz noktada eski kale mahallesinin yeniden inşaası gerekmektedir. başka kültür mirası maalesef yoktur. kültür mirası yoksa, turist de yoktur...