banner461

Nevşehir Taşlıbel Camiide Cuma Namazı Çıkışı Aşure İkramı

Muharrem ayı nedeniyle Nevşehir İl Müftülüğü Merkez Taşlıbel Camiinde, Aşure programı düzenlendi.

banner15
Nevşehir Taşlıbel Camiide Cuma Namazı Çıkışı Aşure İkramı
29 Eylül 2017 Cuma 15:21

banner517
banner134
Muharrem ayı nedeniyle Nevşehir İl Müftülüğü Merkez Taşlıbel Camiinde, Aşure programı düzenlendi.
Cuma namazı ile başlayan programa Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk,Ebubekir Gizligider, Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçen, İl Müftüsü Yakup Öztürk, İlim Yayma Cemiyeti Nevşehir Şube Başkanı Ahmet Avlanmaz,Nevşehirspor Kulüp Başkanı Salih Dirikoç, , İş adamları ve çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Nevşehir Esentepe mahallesinde bulunan Taşlıbel çiçekli Cami İmam-Hatibi Ahmet Aydemir ve hayırseverlerin katkısıyla yaptırılan 500 kişilik aşure, cuma namazı çıkışında ikram edildi.  
Bu gibi programların yapılmasının insanlar arasında kaynaşmaya vesile olduğunu dile getiren vatandaşlar, camilerin ibadet mekânı olmasının yanı sıra bu tür etkinliklere de öncülük etmesinin çok güzel olduğunu dile getirdiler.
İmam Aydemir; “Dayanışma, paylaşma, dostluk ve kardeşlik duygularının pekiştiği bu mübarek ayda ortak değerlerimiz olan aşure geleneğini yaşatmaya çalıştık. Katılımları için Aşure Günümüze Teşrif Eden Nevşehir Valimiz Sayın İlhami Aktaş, Milletvekillerimiz Sayın Murat Göktürk .Sayın Mustafa Açıkgöz ve Sayın Ebubekir Gizligider'e Teşekkürler Allah Kendilerinden Razı Olsun.Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
Yapılan aşure ikramının ardından program sona erdi.


AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, "Esentepe Mahallemizde Aşure gününün bereketini, birlik ve beraberliğini hemşerilerimizle paylaşıyoruz.Allah kabul etsin" dedi.Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.