banner461

Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı Tuncer Gök, Adaylığını Resmen Açıkladı

Nevşehir Ticaret Borsası,(NTB) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Gök, önümüzdeki günlerde yapılacak olan Ticaret Borsası başkanlığı seçimlerinde aday olduğunu bugü düzenlediği basın toplantısında resmen açıkladı.

banner15
22 Ocak 2013 Salı 14:23

banner134

Nevşehir Ticaret Borsası Toplantı Salonu'nda borsa yönetim kurulu üyeleri ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyen Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı Tuncer Gök, 1999 yılından bu yana yapılan çalışmaları değerlendirdi.

Nevşehir Ticaret Borsasının 1999 Yılından bu yana aldığı önemli mesafeleri anlattı ve Nevşehir’in hemen hemen her sorununa parmak basarak bu sorunların çözümüne katkı sağladığını kaydeden Gök, “Bugün itibariyle Nevşehir Ticaret borsası başkanı olarak geriye dönük yaptığımız çalışmaları değerlendirmek ve ileriye yönelik yapacağımız çalışmalarımızla ilgili açıklamalarda bulunacağım. 1995 yılında kurulduğundan bu yana kurulan Nevşehir Ticaret Borsamız ilimizin gelişmesi için önemli adımlar attı. 1999 Yılında borsayı devir aldığımız günden bu yana da çıtayı yükseltme çabasında olduk. Bu mücadele içerisinde o dönemin meclis ve yönetim kurulu üyelerine de teşekkür ediyorum. İlk bayrağı aldığımız günlerde ticaret borsası 5 sandalyesi, 3 personeli olan bir ortamda idi. Çalışmalarımız ile bugünkü seviyelere geldik. Çocuğumuz gibi büyüttüğümüz borsa Nevşehir’in en büyük sivil toplum örgütü olarak göze çarpıyor duruma gelmiştir. Ayrıca Türkiye genelindeki 116 borsa içerisinde ilk 10 sıraya girmiştir'' dedi.

Nevşehir’in şimdiye kadar hayal ettiği laboratuvarı kurmak yönünde önemli adımlar attıklarını ve kurulan laboratuvarın köylümüzün, çiftçinin hep yanında olan kurum haline geldiğini kaydeden Gök, şöyle devam etti:

''Nevşehir Ticaret Borsamız, her gün kendisini yenileyerek geliştiren bir kapasiteye ulaştı. Artık Toprak Analizi, gübre, yaprak analizi, buğday analizi, un analizi yapar hale geldi.Öyleki  Türkiye’nin ilk 5 laboratuvarı arasına girdi. Patates sektörü bölgenin en büyük kangren olan sorunu. Nevşehir Ticaret Borsası 2004 -2005 dönemlerinde Nevşehir de hayvan pazarı eksikliğini gördü. Çamur içerisinde, indirme padokları olmayan bir durumda iken Belediyemizle yaptığımız işbirliği ile modern bir hayvan pazarı haline geldi. 2005 Yılında içerisinde bütün teknik imkanları bulunan bir duruma getirildi. Bu aynı zaman bir Avrupa Birliği projesi idi. Vatandaşlarımızın ayağı çamur olmadan hizmet alabilecekleri bir hayvan pazarı oluşturduk. Bu projemizle de gurur duyuyoruz. 2008 Yılından sonra kafamızda oluşan soğuk hava depoculuğunu da hayata geçirdik., Gülşehir yolu üzerinde 30 dönüm arazi aldık. Ama o dönemde döviz kurunun yükselmesi nedeniyle bu projesini hayata geçiremedik. Mevcut Pazar yeri altındaki bin 100 ton kapasiteli bir soğuk hava deposunu da hizmete soktuk. Bu soğuk hava deposu sayesinde üreticilerimiz her türlü tarım ürünü, balık ve peyniri bu soğuk hava depomuzda değerlendirme fırsatı elde edecek. Belediyemiz bünyesinde bulunan ve Ticaret borsamız tarafından işletilen kesimhanemiz pırıl pırıl yapısı, hijyenik koşullardaki kesimleri ile borsamızın bir yüz akı durumunda. Nevşehir Ticaret borsası bugün itibariyle dev bütçesi ve projeleri ile Nevşehir gündeminin ilk sıralarında olmaya devam edecek. Her kurumla barış içerisinde, iç içe, Sivil toplum kuruluşlarına gönlünü açmış, eğitim kurumlarına destek olmuş bir durumdadır. Hiçbir kurum ve kuruluş kendilerinin yanında olmadığımızı söyleyemez. Hiçbir zaman ben değil biz dedim. Tabi ki bu işleri yaparken sıkıntılarla dolu yıllar atlattık. Kırdığımız insanlar varsa onlardan da özür diliyoruz.''

Tuncer Gök, “Ticaret Borsamızda seçim 01 Şubat ile 31 Mart 2013 tarihleri arasında yapılacak seçimle ilgili kararımızı önümüzdeki günlerde açıklayacağız.Nevşehir Ticaret Borsamıza aday olan isimlerden birinin AK Parti İl Başkanının kayınbabası olmasının aleyhimizde olacağına inanmıyorum. Hatta lehimize bile olabileceğini düşünüyorum” diye konuştu.
Gök son olarak seçimlerin memleketimize hayırlar getirmesini diliyorum dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
oh ne ala - 10 yıl önce
oh ne ala varyaaa. herkes bir yol tutturmuş gidiyo. bakarmısınız ticaret borsası başkanlığına aday olanın kayın babası ak parti il başkanı. laf aramızda bizde mi partili olsak ne yapsak.. yoksa bi baltaya sap olamayacağız böyle giderse.
Avatar
Tuncer Başkanım - 10 yıl önce
katılmış olduğunuz hizmet yarışında başarılar diler tekrar borsamızın başında başkan olmanı temenni ederim. fakat son parağrafta yapmış olduğunuz ak parti il başkanının kayın pederi açıklamasınıa karıştırmasınız daha güzel bi basın açıklaması olurdu.
Avatar
legend - 10 yıl önce
adam damadı il başkanı diye aday olmasın mı kardeş? bir avuç memleket herkes ya akraba ya tandık. her şeyin altında bi şey arayan insanlaroldukça bu memleket gelişmez herkes işine baksın birşeyler üretsin laf değil.
Avatar
sevgili legend - 10 yıl önce
legend kardeşim yarası olan kocunur. 1 avuç şehir dediğin yerde 88 bin kişi yaşıyo... bu arada nedense akraba olan zaten çeşmenin başını tutmuş... laf salatasını sizler çok iyi yapıyorsunuz.biz icraat yapıyoruz. lafla peynir ekmek gemisini yürütenler belli.amacım sataşma değil buda böyle biline.
Avatar
karabela - 10 yıl önce @oh ne ala
aynen kardeş.özelliklede ak partii
Avatar
ahmet tek - 10 yıl önce
çelebiyi istiyoruz yeni yüzler yeni çalışmalar eskileri bırakalım artık...
Avatar
Olmamış başkan - 10 yıl önce
çok talihsiz bi açıklama olmuş ak parti il başkanının kayınpederi olması aleyhinize deyilde nasıl lehinize olur açıklarsanız iyi olur bende borsada oy kullanacağım bir akpartili olarak bu açıklamanızdan alındım