banner461

Nevsehir Yeni Öğretmenevi İnşaatı Hakkında Açıklama

Yapımı devam eden Yeni Nevsehir Öğretmenevi İnşaatı Hakkında Firma Yetkilisi Yücel Katmakaya açıklamalarda bulundu.

banner15
Nevsehir Yeni Öğretmenevi İnşaatı Hakkında Açıklama
13 Ağustos 2017 Pazar 18:04

banner517
banner134
Firma Yetkilisi Yücel KATMAKAYA devam eden Nevşehir yeni öğretmen evi inşaatı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Firma Yetkilisi Yücel KATMAKAYA şu açıklamalarda bulundu; Taahhüdümüz altında yapımı devam eden Nevşehir öğretmen evi inşaatı ile ilgili daha önce görsel ve yazılı basında çıkan haberlere ilişkin olarak bu açıklamayı yapma gereği duyduk. İnşaatımızın bitim süresi 01.08.2017 dir ancak projede  eksik çizilen ve unutulan çok ciddi hatalar mevcuttur projedeki eksik imalatlar ve proje kapsamında yapım işi ile ilgili gecikmeler yaşanmıştır. Firmamız daha önce yapmış olduğu sayısız kamu kurum ve kuruluşu projelerini eksiksiz ve süresinden önce teslim etmiştir. Ancak daha önce yapmış olduğumuz yüzlerce projede bu tür olaylarla karşılanmamıştır. Firmamızın daha önce teslim ettiği işlerin tüm bilgi ve belgeleri mevcuttur. Firmamız gerek iş tecrübesi gerek daha önce yapmış olduğu kamu kurum ve kuruluşlarının işleri ile ilgili birçok referansa sahiptir.
 
1:) Yapmış olduğumuz temel kazı çalışmalarında yer altından doğal su kaynakları çıkmıştır. Çıkan doğal kaynak suları yaklaşık 2 yıldır hala bir çözüme kavuşturulamamıştır. Dolayısıyla yapmış olduğumuz imalatlara engel olmuştur.

2:) Projede olmayan ancak yapılması mecburi olan iş kalemleri ile ilgili ciddi gecikmeler ve iş artışları olmuştur. Dolayısıyla süresinde bitmemesinin sebebi projede olmayan ama yapılması zorunlu olan iş kalemlerinden süre uzatımına gidilmiştir.

3:) Projede bakanlığın ve kamu ihale mevzuatında açık ve net olarak belirtilmesine rağmen tek bir firmayı temsil eden ve sadece o firmanın ürününü karşılayan imalatlar kullanıldığı için firmalar faiş bedeller ve akılalmaz şartlar sunarak hem maddi hem zaman olarak firmamızı ciddi derecede zarara uğratmışlardır.
 
 
                                                                                                              SAYGILARIMLA
                                                                                                                Firma Yetkilisi
                                                                                                            Yücel KATMAKAYA
                                                                                                                     11.08.2017

 

 

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.