banner461

Nevşehir'de Balık satış yerleri eş zamanlı denetlendi

Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri, il genelindeki balık satış yerlerinde eş zamanlı denetim gerçekleştirdi.

banner15
Nevşehir'de Balık satış yerleri eş zamanlı denetlendi
26 Aralık 2014 Cuma 17:07

banner517
banner134
Nevşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan YILMAZ, konu ile ilgili yaptığı açıklamada;

" İl Müdürlüğümüz, Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şubesinde görevli sağlık personellerimiz tarafından, İlimiz merkez de faaliyet gösteren 4 adet ruhsatlı  perakende su ürünleri satış yerlerindeki balıkların  boy yasakları  yönünden  kontrol ve denetimi yapılmıştır.

Denetim sonucunda 1380 sayılı Su Ürünleri Kanununa aykırı ürüne rastlanmamıştır. Ayrıca iş yeri  sahiplerine,  su ürünleri mevzuatına aykırı  balık satışı yapılmaması, hijyen kuralları ve cezai müeyyideler konusunda  bilgilendirme yapılmıştır. Balık nesillerinin sürdürülebilirliğini sağlamak amacı ile satışa sunulan balıkların asgari avlanabilir boy uzunluklarının kontrolü çok önemlidir bu kapsamda, Su kaynaklarının korunması, sürdürülebilir su ürünleri avcılığı ve yasak avcılık faaliyetlerinde caydırıcılığın sağlanması için su ürünleri İl Müdürlüğümüz kontrol ve denetim ekiplerince su ürünleri denetim çalışmalarına, İl ve İlçelerimizde periyodik olarak devam edilecektir.Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.