banner461

Nevşehir'de ikinci el oto piyasası durma noktasında

Nevşehirli oto galerici esnafları kar yağışının ardından dondurucu havaların ikinci el satışlarının tamamen durduğunu söyledi...

banner15
Nevşehir'de ikinci el oto piyasası durma noktasında
13 Ocak 2015 Salı 19:40

banner517
banner134
Nevşehir Otoşow otomotiv işletmecisi İlhan Kaynak, Türkiye genelinde yaşanan yoğun kar yağışı ve dondurucu havalar hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Dondurucu havalar bir esnafın olduğu gibi ikinci el araç satan esnafında işini durdurma noktasına getirdi. Kar yağışının ardından yaşanan don olaylarından dolayı vatandaşlar ikinci araç almak için galeriye gelemiyor.

İnternet satışlarında ise özellikle Türkiyenin farklı şehirlerden gelecek olan müşterilerin yoğun kar nedeniyle araç alma düşüncelerinden vazgeçtikleri öğrenildi.

Konuyla ilgili konuşan Nevşehir Otoşow otomotiv işletmecisi İlhan Kaynak, Kar yağışlarından sonra havanın da donması satışlarının da donmasına neden olduğunu söyledi. Yaklaşık bir haftadır kar yağışının devam ettiğini belirten Kaynak, “Bu bir haftada da kar temizliği ile uğraşıyoruz. Başka bir şeye baktığımız da yok. İnternetteki satışlarımız da durma noktasına geldi. Çünkü insanlar hareket edemiyorlar, dışarıya çıkamıyorlar. Dışarıya çıkamadıkları için de araba alma konusunda da tamamen durduk” dedi. 

Araba Alım Satımıyla uğaşan Esnaflar tedbirini alsın


Kaynak, kar yağışının ardından müşteriler araba almak yerine satmak için daha çok geldiklerini belirterek, konuşmasına şöyle devam etti: 
“Bundan 15 gün önce esnaf arkadaşlar satılacak araba bulmakta zorluk çekiyordu. Ama şimdi baktığımda ise esnaf arkadaşların dükkânların önlerinde ki araba sayısında bir fazlalık gördüm. Müşterilerin araçlarını esnaflara sattıklarını gözlemledik. Tabi bu ne kadar gider onu bilmiyoruz. Bu soğuk ne kadar daha sürer? Bu süre içinde esnaf arkadaşlar kendi tedbirlerini alacaklardır.”
Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
aaaa - 6 yıl önce
Durma değil durdu
Avatar
esnaf - 6 yıl önce
Nevşehir de hareketli olan bir is varmı kısır memleket
Avatar
Esnaf - 6 yıl önce
fiyatlarda uygun herşey uygun eline 3 kuruş para geçen herkez galerici herkez işini yapsa böyle olmaz
Avatar
yanliz kurt - 6 yıl önce
Uygun fiyat istense her yerden gelirler
Avatar
madur - 6 yıl önce
hepsı degilde bir kısmının esnaflıkla alkası yok
Avatar
Ozzy - 6 yıl önce
pert araba alıp satarsanız boyalı arabayı orjinal diye satarsanız kilometresıyle oynayıp satarsanız gelip alan mı olur dursun takiii adam akıllı esnaflık yapana kadar...
sözum bu işi meslek haline getirenlere
Avatar
sizde - 6 yıl önce
sizde para satarsız canım ne varki
Avatar
Gidimanoğli - 6 yıl önce
bağ evine gitme vaktı gelmiş hacı ağa :)