banner461

Nevşehir’de ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Mekanizmasının Güçlendirilmesi’ Projesi

Nevşehir'de Kadına yönelik şiddetle mücadele mekanizmasının güçlendirilmesi konulu toplantı yapıldı.

banner15
Nevşehir’de ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Mekanizmasının Güçlendirilmesi’ Projesi
23 Aralık 2014 Salı 10:58

banner517
banner134

Birleşmiş Milletler, Kadın Dostu Kentler 2, Yerel Düzeyde Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Güçlendirilmesi Ortak Programı kapsamında Nevşehir Belediyesi’nin de ortak olduğu ve Nevşehir Ekoloji ve Sosyal Hayatı Geliştirme Derneği tarafından hazırlanan “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Mekanizmasının Güçlendirilmesi” isimli projenin eğitim çalışmalarına başlanıldı.

BM Nüfus Fonu tarafından uygulanabilirliği kabul eden proje, Nevşehir Ekoloji ve Sosyal Hayatı Geliştirme Derneği tarafından hazırlandı ve Nevşehir Belediyesi, Kapadokya Kadın Dayanışma Derneği, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (NÜKÇAM) ‘’nin ortaklığı ile sürüyor.

Nevşehir Belediyesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitime, Nevşehir Belediyesi Kadın Çalışmaları ve Eğitim Merkezi, Nevşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi, Nevşehir Belediyesi Kadın Erkek Eşitlik Komisyonu üyeleri, Nevşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Nevşehir Emniyet Müdürlüğü, Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Kapadokya Kadın Dayanışma Derneği gibi kadına yönelik şiddetle mücadele mekanizmalarında yer alan görevliler katıldı.

Alanlarında uzman yöneticilerin sunumlarıyla 2 gün devam eden eğitim çalışmalarında, toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadına yönelik şiddet konusunda bilgilendirmeler yapıldı.

Kapadokya İnternet Medyacılar, Yazarlar ve Gazeteciler Cemiyeti Haberini üye olmayan sitelerin kullanması yasaktır. / www.fibhaber.com

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kadınolmak - 6 yıl önce
kimin haberi var bu toplantıdan. kamu ve özelde çalışan kadınlara bari bilgi verilsin. kend çalar kendi oynar bir sistem yine.