banner461

Nevşehir'de ortalama evlilik yaşı 16 - 29 !

Nevşehir’de en fazla evlenme yaşı 16 ile 29 yaş aralığında gerçekleşiyor.

banner15
Nevşehir'de ortalama evlilik yaşı 16 - 29 !
24 Aralık 2014 Çarşamba 16:58

banner517
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de en fazla evlenme yaşı 16 ile 29 yaş aralığında gerçekleşiyor.

Nevşehir'de ortalama evlilik yaşı 16 - 29 !  İdeal Evlilik Yaşı 30-34 

Evlenme yaşının 16 yaş seviyesine düştüğü ilimizde 30-34 ve üzeri yaş grubundaki evliliklerin daha az rastlanır olduğu gözleniyor.

Bu arada yapılan aynı tür bir araştırmada evlilik oranlarında her geçen yıl daha da düşüş yaşandığı belirtiliyor. Yaş gruplarının hemen hemen tamamında yıllara sari olarak bir düşüşün göze çarpması geçtiğimiz günlerde açıklanan bir diğer istatistiki çalışmanın da doğruluğunu ortaya koyuyor. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde yapılan bir araştırmaya göre Türkiye genelinde boşanma olaylarının en çok yaşandığı iller arasında Nevşehir’in 5. sırada yer aldığı bildirilmişti. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
süpürgeyle tanışmak istersen evlen... - 6 yıl önce
gençler 35 ten önce hatta 30 dan önce evlenin sonrası çocuk için çoookkkk riskli...üç çocukta zenginseniz yapın...asgari ücretle çocuk bakılmıyor beeee...söyleyenler para versin doğru değil mi?sonra fak-fuk fon dan kömür makarna iste duurrr....
Avatar
sevban - 6 yıl önce
30 yaş anneler için geç kalinmis yaş
Avatar
Genç vatandaş - 6 yıl önce
ortam git gide düzen almaz bir hale gidiyor ne kadar kısa sürede bulunursa o kadar ilişki düzenli ve tertipli olur.
Avatar
öğrenci - 6 yıl önce
Şahsi kanatim erkek için eğer ki ev geçindirecek gücü varsa 25 26 tabi bu devirde 24 yaşında okul bitiyor ama
Avatar
30 yaşmı - 6 yıl önce
30 mu ona la öle damizlik gi̇bi̇ :) 25 iyi aga 15/20 nedir ya fantazimi istiyonuz evladım her yer hatun merak etmeyin sizede kalır :) hem bu işler kısmeet hayırlısıysa olur zaten evladlarım acele etmeyin biraz gezin toozun öpüşün kokklaşın kavunu bile koklayıp alırlarmış eskiden heee :))))
Avatar
Ülkü Aslan - 6 yıl önce
son zamanlarda duyduğum en güzel şey.ideal evlilik yaşı 30-34.. demek ki ben ideal gruptayım hala bekar olduğuma göre :) şaka bir yana aslında evlilik yaşının kesinlikle 26 ve üstü olması kanaatindeyim. 21.yy'dayız. gençler artık hayata daha farklı bakıyor. teknoloji hayatımın içinde öylesine yer aldı ki, çok erken yaşta çok farklı bilgilere sahip oluyoruz. beklentiler artıyor. kişilik farklılıkları ortaya çıkıyor. 16 yaşındayken severek yaptığınız işleri 25 yaşında yapmıyorsunuz. veya 25 inde yaptığın bir şey 30'lu yaşlarda saçma gelebiliyor. aklın gerçek olgunluğa ulaşması 26 yaşından sonra gerçekleşiyor. bu yaştan sonra doğrularınız ve yanlışlarınız netleşiyor, kişiliğiniz oturuyor. ne istediğinizi biliyorsunuz, nelerden hoşlandığınızı veya nelerin sizi üzdüğünü daha net görebiliyor ve kararlarınızı buna göre oluşturuyorsunuz.dolayısıyla kendinizi tanıyorsunuz. işte bu sebeptendir ki, bu yaşlarda aldığınız kararlar hayat doyu devam eder tıpkı evlilik gibi.. herkese saygılar :)