banner461

Nevşehir’in Başarılı Sporcuları Ünver’i Ziyaret Etti

Nevşehir’i çeşitli spor dallarında başarı ile temsil ederek Türkiye dereceleri elde eden ve elde ettikleri başarılı sonuçlarla bu yıl  içerisinde Avrupa ve Dünya şampiyonalarında ülkemizi temsil etmeye hak kazanan sporcular, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i makamında ziyaret ettiler.

banner15
Nevşehir’in Başarılı  Sporcuları Ünver’i Ziyaret Etti
27 Şubat 2017 Pazartesi 18:02

banner517
banner134
Nevşehir’i çeşitli spor dallarında başarı ile temsil ederek Türkiye dereceleri elde eden ve elde ettikleri başarılı sonuçlarla bu yıl  içerisinde Avrupa ve Dünya şampiyonalarında ülkemizi temsil etmeye hak kazanan sporcular, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver’i makamında ziyaret ettiler.

ÜNVER “ SPORUN ÇEŞİTLENDİRİLMESİ GEREKİR”
Nevşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Ünlüer başkanlığında  gerçekleşen ziyarete  Muğla’nın Fethiye ilçesinde yapılan Türkiye ferdi Boks şampiyonasında  yıldız bayanlarda  46 kilogramda Türkiye birinciliğini elde eden Melikenur Güneş,75 kilogramda Duygu Öztürk ve aynı şampiyonada Türkiye üçüncülüğünü 64 kilogramda elde eden  Cansu Çakır, Uluslararası Bisiklet Birliği(UCİ) 21 yaş altı sporcu yetenek testine Türkiye’den kabul edilerek İsviçre’ye giden Oğuzhan Tiryaki,Arif Emre Uz ve Ahmet Örencik, Antalya’da yapılan Satranç Türkiye Şampiyonasında 4. Olan Elif Öztürk ve 12. Olarak milli takıma katılmaya hak kazanan Edibe Eylül Çengel, Eskişehir’de yapılan Analig yüzme müsabakalarında 50 metre sırtüstü 100 ve 200 metre yarışlarında barajı geçerek bölge il seçmelerine katılmaya hak kazanan TayançKarakaya,Kayseri’de yapılan okullararası Türkiye Halter Şampiyonasında 56 kilogramda Türkiye 3. olan Nuh Volkan Bozkurt ile Taek- wondo’ da Olimpiyatlar öncesinde Antalya Belek’de yapılan Uluslararası G2 Turkish Open  müsabakalarında şampiyon olarak 26 puan elde eden İpek Çidem  katıldı.
Ziyarette konuşan Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, sporun sadece futboldan ibaret olmadığını belirterek, sporun çeşitlendirilmesi gerektiği düşüncesi içerisinde olduğunu söyledi. Nevşehir Belediyesi  olarak sporun çeşitlendirilmesi anlamında önemli alt yapı yatırımı içerisinde olduklarını vurgulayan Ünver, toplam 25 milyon TL ‘lik bir yatırım ile uluslararası ölçülerde, 3.5 kilometre uzunluğundaki  yürüyüş ve bisiklet parkuru, erkek ve kadın spor kondisyon merkezi, basketbol,voleybol ve tenis kortları,bölgede yetişen 862 türdeki bitkinin yetişeceği 100 bine de yakın fidanın dikiminin yapılacağı  botanik parkı ,cafeterya ve dinlenme birimleriyle,   Türkiye’nin en büyük spor kondisyon merkezinin bu yıl içerisinde hizmete açılmasının planlandığını söyledi.
Sporcuların mutlak surette  ulusal düzeyde müsabakalara çıkarken , mutlak surette önce 300 bine yakın Nevşehirli,uluslararası alandaki müsabakalara çıkarken 80 milyon Türk insanı,sonrasında dünyadaki 500 milyon Türk ve nihayetinde dünya genelindeki 1.5 milyar Müslümanın arkasında olduğu düşüncesi içerisinde olmasını isteyen Ünver , sporculara bundan sonraki spor yaşamlarında üstün başarılar diledi.
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver daha sonra ziyaretin anısına başarılı sporculara çeşitli hediyeler takdim etti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.