banner461

NTSO Üyelerine E - Ticaret ve sosyal medya semineri düzenledi

NTSO Eğitim ve bilgilendirme seminerleri çerçevesinde düzenlenen “e-ticaret ve sosyal medya” konulu seminer Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonu’nda gerçekleşti.,

banner15
NTSO Üyelerine E - Ticaret ve sosyal medya semineri düzenledi
09 Temmuz 2015 Perşembe 16:36

banner517
banner134
NTSO Eğitim ve bilgilendirme seminerleri çerçevesinde düzenlenen “e-ticaret ve sosyal medya” konulu seminer Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonu’nda gerçekleşti.

NTSO  E - TİCARET VE SOSYAL MEDYA SEMİNERİ’NDE KONUŞAN SAMET ÇELİK:

Türk İnsanı İnternette En Çok Perşembe Günü Alışveriş Yapıyor

Trend ve Sosyal Pazarlama Danışmanı Samet Çelik tarafından verilen seminerde dijital değişim, e-ticaret ve sosyal medyanın günümüzdeki yeri ve önemi anlatılırken e-ticarete girmeyi düşünen işletmeler içinse önemli ipuçları verildi.
E ticaret konusunda Türkiye’nin geç ve geride kaldığını belirten Samet Çelik, “ Türkiye internet konusunda olduğu gibi e-ticaret konusunda da geç kalmış bir durumda. İnternet kullanan ülkeler arasında 10. Sırada yer alırken bu rakamlar e-ticarete yansımamakta. 77 milyon nüfuslu Türkiye’de 12 milyon e- müşteri var. Bunun da henüz Türk İnsanı’nın kredi kartına tam güven sağlamamasından ve internette alışveriş konusunda kendini güvensiz hissetmesinden kaynaklanıyor. E Ticaret gelişimi yavaş ilerliyor” dedi.


Türk insanını e ticareti genelde mobil uygulamalarla gerçekleştirdiğini belirten Çelik, ”e- ticarette gerideyiz ancak bankacılık mobil uygulamalarında Avrupa’dan ilerdeyiz. E- ticaret’in Türkiye’de en yoğun yapıldığı gün Perşembe günü bunun da sebebi genelde hafta sonu tatillerinin ayarlanması adına yapılan uçak, otel ve gezi planları için yapılan harcamalar. “ dedi.


Trend ve Sosyal Pazarlama Danışmanı Samet Çelik e-ticaret ve sosyal medya konusunda dünya ve Türkiye uygulamalarının yer aldığı sunumun ardından ürünlerini e ticaret ile satma yolunu düşünen ve müşterilerine bu yolla hizmet etmek isteyen işadamı ve sanayicilerin bu konuda neler yapmaları gerektiğini anlattı.
Seminer soru cevap kısmı ile son buldu .

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.