banner461

Parkta Taflanlı Kapadokya Amblemi

Nevşehir Belediyesi Kadın Çalışmaları ve Eğitim Merkezi(KAÇEM) yanındaki dinlenme parkına 450 Taflan süs bitkisinden yararlanarak Kapadokya sembolü oluşturuldu.

banner15
Parkta Taflanlı Kapadokya Amblemi
29 Temmuz 2013 Pazartesi 14:47

banner517
banner134

 Nevşehir Belediyesi  Kadın Çalışmaları ve Eğitim Merkezi(KAÇEM) yanındaki dinlenme parkına 450 Taflan süs bitkisinden yararlanarak Kapadokya sembolü oluşturuldu. Park düzenleme çalışmaları kapsamında 3000 metrekarelik alanda değişik türde 350 yi aşkın süs bitkisi kullanıldı.

Nevşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından şehir merkezindeki yeşil alanların düzenlenmesi çalışmaları kapsamında KAÇEM ‘in hemen yanı başında bulunan yaklaşık 3000 metrekarelik alandaki dinlenme parkında bir de Kapadokya amblemi oluşturuldu.

Bu amaçlı olarak 450 Taflan isimli süs bitkisinden yararlanılmak suretiyle Peribacalarını temel motif alan sembol oluşturulurken, parkın diğer alanlarında da Abelya, Gül, Bodur Ateş Dikeni, Bodur Berberis ve Mahonya türü 350 yi aşkın süs bitkisin de ekimi yapıldı.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ayran meselesi - 8 yıl önce
ilimizin her türlü proplemi bitti sular akıyor yollar yapıldı parklar pırıl pırıl sırada amblem vardı o da yapıldı oh çok şükür paşam sen çok yaşa allah başımızdan eksik etmesin
Avatar
cano - 8 yıl önce
neyi begeniyoruzki...