banner461

Sermaye Güvercine Benzer, İstikrar Olmazsa Kaçar

İlimizin tanınmış iş adamlarından Musa Ertaş, Ülkemizde halen hükümetin kurulamamış olmasından kaynaklanan siyasi belirsizliğin bir an önce giderilmesi gerektiğine dikkat çekti.

banner15
Sermaye Güvercine Benzer, İstikrar Olmazsa Kaçar
08 Temmuz 2015 Çarşamba 15:13

banner517
banner134
NEVŞEHİR(MHA) İlimizin tanınmış iş adamlarından Musa Ertaş, Ülkemizde halen hükümetin kurulamamış olmasından kaynaklanan siyasi belirsizliğin bir an önce giderilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Kendisinin bizzat içerisinde yer aldığı, turizm, akaryakıt, Ponza, Bims ve Akaryakıt gibi sektörleri bu durumun olumsuz etkilediğine işaret eden İş Adamı Musa Ertaş, Sermayenin bir güvercine benzediğini, istikrarın olmadığı yerden kaçacağını dile getirdi.

Seçimin hemen ertesi günü başlayan döviz kurlarındaki hareketliliğin iş adamlarını ister istemez kaygılandırdığını söyleyen Ertaş, “İnşaallah en kısa sürede hükümet kurulur ve belirsizlik çözüme kavuşur. Sonrası da büyük önem taşıyor. Bu ülke daha önce başarısız koalisyon hükümetlerinin sıkıntılarını çekti. O nedenle koalisyon hükümetinin uyumu da büyük önem taşıyor. Uyumlu bir koalisyon hükümeti kurular ve müteşebbisin, yatırımcının önünü açarlar diye umut ediyorum. Ekonomi tedirginliği kaldırmaz. Sermayi adeta bir güvercine benzer. İstikrarın olmadığı yerden kaçar. Bir ülkede istikrar varsa yatırım gelir. Yoksa yatırımdan bahsetmek mümkün olmaz. İnşaat, Ponza, Akaryakıt, turizm gibi sektörlerin içerisinde bulunan, bu sektörlerde Sivil Toplum Kuruluşlarında da en üst düzeyde yer alan bir iş adamı olarak bir an önce hükümetin kurulmasını ve piyasaların rahatlatılmasını bekliyoruz” dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.