banner461

Sıcaktan bunalan Nevşehirliler Avanos'a koştu

Sıcaktan Bunalan Nevşehirliler,Avanos Kızılırmak Kenarında Serinliyor...

banner15
Sıcaktan bunalan Nevşehirliler Avanos'a koştu
13 Ağustos 2017 Pazar 16:38

banner517
banner134
Aşırı sıcaklardan bunalan Nevşehirli vatandaşlar, hafta sonunda doğal serinliğin keyfini Avanos ta Kızılırmak kenarında çıkartıyor. Özellikle Nevşehir ve yakın çevre ilçe ve beldelerden gelenlerle tam manasıyla bir panayır şenlik görüntüsü ile kalabalıklaşan meydanlar ve parklar dolup taşıyor.

Nevşehir'de aşırı sıcaklardan bunalan vatandaşlar, park ve rekreasyon alanlarını doldurdu. Özellikle Avanos ilçesine akın ederek Mangal yakan, gondola binen, ırmakta hayvanları besleyen Nevşehirliler, keyifli bir hafta sonu geçirdi.

Nevşehir'in en önemli rekreasyon alanlarından Avanos ve Gülşehir'e gelen Nevşehirliler, ırmak kenarındaki ağaçların gölgesinde serinleme fırsatı bulurken, piknik yapmanın zevkini çıkardı.

Hafta sonu tatilini fırsat bilen, şehrin gürültü ve stresinden uzaklaşan aileler, kamelyalarda piknik masalarını doldururken, çocuklar da top oynayarak, bisiklete binerek, ırmak kenarındaki ördeklere yiyecek vererek, oyun gruplarında oyuncaklarda oynayarak doyasıya bir gün geçirdiler.Kimileri ise Gülşehir ırmak kenarında piknik alanlarını tercih etti.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.