banner461

Sorunumuz Kalifiye Eleman

Karoser sanayinde en büyük sorunlarının artık yeni kasa yerine esnafın mevcut kasaların tamirini yaparak geçimini sağlar hale geldiğini söyleyen Nevşehir Karoserciler ve Marangozlar Odası Başkanı Ramazan Vedat Korkmaz, Ankara ve Yozgat gibi illerde artık yeni kasa yapımının ağırlık kazandığına dikkat çekiyor.

banner15
 Sorunumuz Kalifiye Eleman
15 Aralık 2014 Pazartesi 11:49

banner517
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Karoser sanayinde en büyük sorunlarının artık yeni kasa yerine esnafın mevcut kasaların tamirini yaparak geçimini sağlar hale geldiğini söyleyen Nevşehir Karoserciler ve Marangozlar Odası Başkanı Ramazan Vedat Korkmaz,  Ankara ve Yozgat gibi illerde artık yeni kasa yapımının ağırlık kazandığına dikkat çekiyor.

Karoserciliğin ilimizde eski cazibesini yitirdiğine işaret eden Oda Başkanı Korkmaz, oda yönetimi olarak imkanlar doğrultusunda karoserci esnafının bütün bu olumsuzluklara rağmen iş yapabilmesini sağlamaya gayret ettiklerini belirtiyor.

Marangoz esnafının en büyük sıkıntılarının başında ise kalifiye eleman bulma konusunda yaşanan sorunların yer aldığına değinen Nevşehir Karoserciler ve Marangozlar Odası Başkanı Ramazan Vedat Korkmaz, nakit para girişinin de sorun haline geldiği marangoz esnafının kalifiye elaman sıkıntısı çekmemesi için açılacak olan meslek edindirme kursundan umutlu olduklarını dile getirdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
kalifiye - 6 yıl önce
hangi işveren nevşehirde işçisine değer veriyorda kalifiye eleman bulamamaktan şikayetçi işi bilen büyük şehirlere gitmek istiyor elindeki yetişmiş elemanına sahip çıksınlar...
Avatar
nevşehir - 6 yıl önce
milletin cocuğunu bedava calıştıran zihniyetsiniz siğortasını yatırmassınız verdiğiniz üc kuruşuda burnundan getirirsiniz ondan sonra kalifeli elaman yok dersiniz insan utanır allahtan korkmaz zihniyetsiniz
Avatar
işçi - 6 yıl önce
Bizim nevşehir de işveren zenginledikce fakirleşiyor daha çok iş daha az para kendi kazanıyor ama