banner461

Türkiye Bu Haberi Konuşuyor...!

Aslen Nevşehir'in Kuyulutatlar köyünden olan değerli hemşehrimiz Bartın il Milli Eğitim Müdürü Yaşar DEMİR, 108 okul müdürüne göndermiş olduğu Noel-Yılbaşını okullarda kutlanmaması gerektiği söylediği mesajı Türkiye gündeminde büyük yankı uyandırdı.

banner15
Türkiye Bu Haberi Konuşuyor...!
26 Aralık 2014 Cuma 23:56

banner517
banner134
Aslen Nevşehir'in Kuyulutatlar köyünden olan değerli hemşehrimiz Bartın il Milli Eğitim Müdürü Yaşar DEMİR, 108 okul müdürüne göndermiş olduğu Noel-Yılbaşını okullarda kutlanmaması gerektiği söylediği mesajı Türkiye gündeminde büyük yankı uyandırdı.

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü, Nevşehirli değerli hemşehrimiz Yaşar Demir, okul müdürlerine yılbaşı nedeniyle gönderdiği mesajda Hıristiyanlık propagandası olan noel-yılbaşı kutlamalarının çocuklarımızın bilinçaltını işgal etmesine fırsat vermeyerek, milli bir hassasiyet sergileyeceğiniz için şimdiden teşekkür ederim" dedi.

Radikal'de yer alan habere göre, Bartın Milli Eğitim Müdürü Demir, okul müdürlerinin cep telefonlarına gönderdiği mesajda, yılbaşı kutlamalarının 'Hıristiyanlık propagandası' olduğunu ileri sürerek, bu kutlamaların çocukların bilinçaltını işgal etmesine fırsat verilmemesini istedi. Demir, yılbaşı nedeniyle kentteki 108 okul müdürünün cep telefonuna mesaj gönderdi. Mesajda şöyle denildi:

"Kıymetli yönetici arkadaşlarım, yaklaşan yılbaşı nedeniyle yüzde 99'u Müslüman olan bu güzel Anadolumuzun anasınıfı, anaokulu ve tüm okullarımızda çocuklarımıza Anadolu insanının gelenek ve görenekleri ile bağdaşmayan, Hıristiyanlık propagandası olan noel-yılbaşı kutlamalarının çocuklarımızın bilinçaltını işgal etmesine fırsat vermeyerek, milli bir hassasiyet sergileyeceğiniz için şimdiden teşekkür ederim." 

Demir, mesajı kendisinin attırdığını kabul ederek "Ama arkadaşlar herhalde Hıristiyanlık propagandası şeklinde bir şeyler yapmışlar. Hıristiyanlıkla ilgili herhangi bir şeyimiz yok. Herkesin dinine saygımız var. Mesaj orada gayet açık" dedi.

Nevşehir'den Demir'e Tam Destek...!

"Bir çok ulusal haber sitelerinde bu olayı çarpıtan haberler karşısında Nevşehirli vatandaşlarımız ise durum apaçık ortada bu konuyu farklı taraflara çekmenin bir anlamı yok.Bizim dinimiz bize onların dini onlara.Kendi çocuklarımızı kendi inançları doğrultusunda yetiştirilmesi dilek ve niyetinde olan Nevşehirli hemşehirimiz gayet güzel bir davranışta bulunmuş bunu büyütmenin bir anlamı yok diyerek Bartın İl Müdürü Demir'e tam destek verdiler."


İşte O mesaj;


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
gökhan bahadır - 6 yıl önce
ya yeminle artık hıristiyanla kutlamıyor bunu biz onlardan daha eylenceli kutluyoz diye kendine gel müslüman kardeşim tebrik ediyorum sonunda nevşehihirden adam gibi adam cıktı bi tane helal sana...
Avatar
öğretmen - 6 yıl önce
ne kadar ucuz bir politika.yılbaşının okullarda kutlandığını hiç gördünüz mü?tamamen reklam.birde senin cumhurbaşkanın kutlama mesajı gönderdi,sana ne oluyor..kraldan çok kralcı!!!!
Avatar
NEVŞEHİRLİ - 6 yıl önce
kıymetli hemşerim ve müdür beyi cani gönülden kutlar saygilarimi sunarim.olmasi gereken ve fitratinin gereğini yapmiştir.rnek bir davraniştir.
Avatar
Ortadirek - 6 yıl önce
Heryerde siyaset heryerde diretme
Avatar
Apo - 6 yıl önce
Allah razı olsun. Allah sizin gibi bilinçli yöneticilerin sayısını artırsın
Avatar
Ülkü Aslan - 6 yıl önce
i̇yi güzelde keşke bilgilerimizde tam olsa. noel ile yılbaşı kutlamaları farklı şeylerdir. yılbaşı yeni gelen senenin uğur getirmesinin temenni edildiği, kullanılan takvime göre içerisinde bulunan yılın son gecesini, yeni gelen yılın ilk gününe bağlayan gece kutlanır. noel ise her yıl 25 aralık tarihinde hristiyan aleminde kutlanan ve hz.i̇sa'nın doğum günü kabul edilen gündür. hristiyanlar noel ile yılbaşı arasında 5 günlük bir zaman dilimi olduğu için bu kutlamayı birleştirip son haftayı noel haftası olarak kutlarlar. müslümanlar 25-31 aralık tarihinde herhangi bir kutlama yapmadığı için doğal olarak noelide kutlamamış oluyor zaten. bu üstün zekalı hemşehrimiz keşke noelin ne olduğunu bilipte bir brifing verseydi. noel baba da isanın doğum günü şerefine hediyeler vermektedir. noel hediyesi ile yeniyıl hediyeleri bile aynı şeyi ifade etmez.allah aşkına türkiye ne zaman 25-31 aralık noel haftası kutladıki tarih boyunca şimdi kutlasın.kendini meşhur etmek isteyen birinin gereksiz eylemi
Avatar
Bülent Aksoy - 6 yıl önce
Yaşar hocamın yanındayız ve destekliyoruz.Elhamdülillah
Avatar
İsmail Can - 6 yıl önce
hocamızı bu örnek davranışından dolayı kutluyorum.temennim düğer kurumlardada yöneticilerin bu duyarlılığı göstermesi.nevşehirimiz'den bu düşüncede i̇nsanların o mevkilerde olduğunu bilmekte gurur verici.hocamız'dan allah razı olsun.