banner461

Turkuaz, Lapis ve Onyx Taşlar İlgi Görüyor

Türkiye’nin en önemli kültür turizmi merkezlerinden Kapadokya bölgesini ziyarete gelenlerin en çok tercih ettiği hediyelik ürünler arasında Bölgeye has tasarlanan takılar var.

banner15
Turkuaz, Lapis ve Onyx Taşlar İlgi Görüyor
30 Haziran 2015 Salı 14:22

banner517
banner134
NEVŞEHİR(MHA) Türkiye’nin en önemli kültür turizmi merkezlerinden Kapadokya bölgesini ziyarete gelenlerin en çok tercih ettiği hediyelik ürünler arasında Bölgeye has tasarlanan takılar var.

Türkiye'nin peribacaları, balon turları ve kayadan oyma butik mekanları ile ünlü, yılda ortalama 2,5 milyon turisti ağırlayan  Kapadokyabölgesinde, dünyanın farklı ülkelerinden getirilen değerli ve yarı değerli taşlar işlenip takı olarak turistlerin beğenisini sunuluyor. 

Bölgenin el sanatları merkezi konumundaki Avanos ilçesinde dünyanın farklı bölgelerinden ham olarak getirtilen turkuaz, lapis, zümrüt, kehribar, ametist, oniks ve safran gibi taşlar, buradaki imalathanelerde işlenerek kimi zaman gümüşle, kimi zaman kumaşla birleştirilip takı haline getiriliyor.

Türkiye ile dünyanın farklı ülkelerinden getirilen değerli taşları kendi atölyelerinde işleyip takı haline getiren atölye işletmecileri takılara gösterilen ilgiden son derece memnun.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.