banner461

Uçhisar Heyetinden Görbir'e Sıradışı Ziyaret

Uçhisar iyilik gönüllüleri topluluğu Nevşehir Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneğini ziyaret etti.

banner15
Uçhisar Heyetinden Görbir'e Sıradışı Ziyaret
01 Mart 2017 Çarşamba 13:44

banner517
banner134
Uçhisar İyilik Gönüllüleri Derneği Başkanı Ve Aynı Zamanda Uçhisar Yukarı Mahalle Muhtarı Nihat Serhat başkanlığındaki iyilik gönüllüleri topluluğu heyeti Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneğini ziyaret etti.

Uçhisar İyilik Gönüllüleri Derneği Başkanı Nihat Serhat ve beraberindeki iyilik gönüllüleri heyeti Görbir Derneği Başkanı Erol Mutlu, Başkan Yardımcısı Hafız Mahmut Kemikkıran ve üyeleriyle bir süre sohbet ederek sorunlarını ve yapılabilecek ortak çalışmaları değerlendirdi.

Bu konuda yapılacak ortak çalışmalar ile ilgili daha yoğun bir çaba sarf edeceklerini dile getiren Dernek Başkanı Nihat Serhat, Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneğine özellikle güzel ev sahipliği ve göstermiş oldukları hassasiyetler için teşekkür etti.


Görmeyenler Kültür ve Birleşme Derneği Başkanı Erol Mutlu ve Başkan Yardımcısı Mahmut Sami Kemikkıran'la istişarelerde bulunan Uçhisar İyilik Gönüllüleri Derneği Başkanı Ve Aynı Zamanda Uçhisar Yukarı Mahalle Muhtarı Nihat Serhat, dernek çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Serhat konuşmasında, "Uçhisar merkezli olarak kasabamız şehrimiz ve bölgemizde iyiliği yaygınlaştırmayı şiar edinmiş olan İyilik gönüllüleri hareketi İnsanın olduğu her yerde faaliyetlerini sürdürmektedir. 


Siz buna  iyilik treni deyin, biz iyilik kervanı diyelim. Biliyoruz ki iyilik hareketi yola gönüldaşları ile çıkmakta, azığını gönüldaşları ile paylaşmakta ve "en büyük iyilik, kendimize yaptığımız iyiliktir." düsturu ile insanları gözetmektedir. Derneğimiz Sosyal sorumluluk projeleriyle çevresine örnek olmayı hedefliyor. Bu manada ilimiz ve bölgemizdeki Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte iyilik adına yapılabilecek ortak çalışmalarda el ele vererek yürümeyi arzu ediyoruz. Malum önümüz bahar ve Ağaç dikme sezonu açıldığı için tüm STK'larımızı ağaç dikmeye davet ediyorum. Böylelikle hem çevremize hem havasını soluduğumuz doğamıza hemde insanlığa karşı hem borcumuzu öder hemde iyilik etmiş oluruz "dedi.

Uçhisar İyilik Gönüllüleri Derneği Başkanı Ve Aynı Zamanda Uçhisar Yukarı Mahalle Muhtarı Nihat Serhat, Bizler İyilik hareketinin gönüllüleri olarak yarınımız gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kurtarmak içinde birlikte hareket etmenin artık bir zaruriyet haline geldiğini ifade etti.

Muhtar Nihat Serhat konuşmasının sonunda, "Görbir dernek başkanı Erol Mutlu'ya sizin ve derneğiz için bizler ne yapabiliriz emredin yerine getirelim" dedi.


Ziyaretten ve sohbetten duydukları memnuniyetleri dile getiren Görbir Dernek Başkanı Erol Mutlu ve Başkan Yardımcısı Hafız Mahmut Kemikkıran, Sayın Nihat Serhat Bey ve gönüllü topluluğu ile bizlerde İyilik kervanında yapılacak projelerde yer alamaya her zaman hazır olduklarını belirtti.

Bu anlamlı ziyaret, Uçhisar İyilik Gönüllüleri Derneği Başkanı Ve Aynı Zamanda Uçhisar Yukarı Mahalle Muhtarı Nihat Serhat'ın Görbir Dernek Başkanı Erol Mutlu'ya Kapadokya bölgesine özgü kilim hediye takdimi ve günün anısına çekilen fotoğrafla son buldu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.