banner461

Ünver, “ Türk Milleti Cumhuriyet ile yeni ufuklar açmayı sürdürecektir”

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Nedeniyle Bir Mesaj Yayımladı

banner15
Ünver, “ Türk Milleti Cumhuriyet ile yeni ufuklar açmayı sürdürecektir”
28 Ekim 2016 Cuma 08:34

banner517
banner134
Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Türk Milletinin tarih sahnesinde yeniden dirilişi olarak da isimlendirilecek Cumhuriyetimizin, gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin eseri olduğunu belirtti.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver , Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Ünver, mesajında bugüne kadar bir başka ülkenin boyunduruğu altında yaşamayan büyük Türk Milleti’nin, kahramanlıklarla dolu şanlı tarihinin tüm dünya insanlarına örnek olacak bir dünya medeniyeti kurduğunu kaydetti.

Osmanlı İmparatorluğunun parçalanmasıyla birlikte döneminin her alanda gelişmiş ülkeleri tarafından hasta adam olarak değerlendirilen Türk Milleti’nin, yüreğinde yaşattığı iman gücünden aldığı güçle, büyük lider Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bir araya geldiğini dile getiren Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, yayımladığı mesajda şunları kaydetti: “Büyük Türk Milleti, her türlü imkansızlığa ve yokluğu rağmen, modern ve gelişmiş silah donanımına sahip ülkelere karşı büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun değerli silah arkadaşları ile birlikte verdiği Kurtuluş Savaşı ile tüm dünyaya büyük bir bağımsızlık örneği oluşturmuştur. Tarih boyunca şanlı zaferler kazanan büyük Türk Milleti, hiçbir zaman esaret altında yaşayamayacağını binlerce şehit vererek yeniden tüm dünyaya haykırdığı Kurtuluş Savaşı’ndan sonra, Cumhuriyet’i kurarak taçlandırmıştır. Büyük Türk Milletinin tarih sahnesinde yeniden dirilişi olarak da isimlendirilen Cumhuriyetimiz, Kurtuluş savaşımızın bir eseridir. Cumhuriyet, tüm değerleri ile Türk insanına geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de yeni ufuklar açmayı sürdürecektir. Büyük Türk Milleti, Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder, Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesine, taviz vermeden ulaşacak güçtedir. Özellikle ülkemizin son yıllarda bir çok alanda gerçekleştirdiği dev atılımları, bunun en önemli göstergelerden birisidir. Bu vesile ile değerli vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramını tebrik eder, bizlere bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnet duygularıyla bir kez daha anıyorum.”

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.