banner461

Ürgüp Şahinefendi köyünden Bayır Bucak Türkmenlerine 3 Tır Yardım

Nevşehir Ürgüp ilçesine bağlı Şahinefendi köyünde vatandaşlarımız ve Türkiye Diyanet Vakfı Ürgüp Şubesi tarafından hazırlanan 3 tır patates yardımı Bayırbucak ve Kilis Azez'e doğru dualarla yola çıktı.

banner15
Ürgüp Şahinefendi köyünden Bayır Bucak Türkmenlerine 3 Tır Yardım
02 Kasım 2016 Çarşamba 22:43

banner517
banner134
Nevşehir Ürgüp ilçesine bağlı Şahinefendi köyünde vatandaşlarımız ve Türkiye Diyanet Vakfı Ürgüp Şubesi tarafından hazırlanan 3 tır patates Bayırbucak ve Kilis Azez'e doğru yola çıktı.

Nevşehir Ürgüp ilçesi Kaymakamlığının Koordinesinde, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından başlatılan yardım kampanyası kapsamında Şahinefendi köyüne mensup hayırsever vatandaşlarımızca toplanan 62. tonluk 3 Tır dolusu patates, Hatay ve Kilis üzerinden Suriye’de Azez ve Ceraplus’ta kalan savaş mağduru halka iletilmek üzere Ürgüp Kaymakam Vekili Hasan Kayhan, Ürgüp Belediye Başkanı Fahri Yıldız, Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk, Ürgüp İlçe Müftüsü A. Muhammed Çınar ve Şahinefendi Köyünden vatandaşların da katılımları Ürgüp ilçesinden den uğurlandı.

Günün anlam ve önemine binaen yapılan konuşmalar ve  Vatandaşlarımızla  edilen toplu duanın ardından, 3  Tır dolusu Patates, Savaş yokluk ve kıtlık içerisinde inleyen bölge halkına  ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Allahü teâlâ Ürgüp Şahinefendi köyünün bu güzel hayırlarını kabul etsin.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.