banner461

Vali Aktaş, Şebnem Gençlik Merkezini Ziyaret Etti, Aşure Dağıttı

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş Şebnem Gençlik Merkezini Ziyaret Etti, Aşure Dağıttı

banner15
Vali Aktaş, Şebnem Gençlik Merkezini Ziyaret Etti, Aşure Dağıttı
21 Ekim 2016 Cuma 11:33

banner517
banner134
Muharrem ayı nedeniyle Nevşehir İl Müftülüğü ve Ramazanoğlu Mahmud Sami Üftade Kız Kur’an Kursu organizesinde Aşure programı yapıldı. Nevşehir Şebnem Gençlik Merkezi binasında düzenlenen programa Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, İl Genel Meclis Üyesi Süleyman Özgün, İl Müftüsü Yakup Öztürk, Emekli İmam-Hatip Hafız Cemil Usta Hoca, Mahmud Sami Ramazanoğlu Vakıf Başkanı Rafet Tekin, Şebnem Gençlik Merkezi Dernek Başkanı Seyit Mustafa Akyüz, Yumurcak Anayüreği Kreş Yöneticileri, Üftade Kur’an Kursu Öğreticileri ve öğrencileri katıldı. 

Girişte çiçekler karşılanan Vali Aktaş, Önce Şebnem Gençlik Merkezini gezerek yetkililerden gençlik merkezinin faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Emekli İmam-Hatip Cemil Usta’nın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile Aşure Programı başladı.
Programda konuşan Nevşehir Valisi İlhami Aktaş; “Muharrem Ayınızı ve Aşure gününüzü tebrik ediyorum. Bugün tüm Türkiye’de inancını en güzel şekilde yaşayıp, 30’undan 60’ına kadar Kur’an Kurslarında Kur’an öğrenip, camilerde ibadet edip, hiçbir engelle karşılaşmadan bu görevlerinizi yerinize getirmektesiniz. Bize bu imkanları sunan devlet büyüklerimizden Allah razı olsun.” dedi. 
İl Müftüsü Yakup Öztürk teşekkür konuşmasında; “Emeği geçen vakıf ve dernek yöneticilerine teşekkür ederek, özellikle yoğun programı içinde kıymetli vakitlerini ayırarak programımızı teşrif eden Sayın Valimiz İlhami Aktaş’a, şahsım ve siz Kur’an Kursu Öğreticileri ve öğrencileri adına teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Vali İlhami Aktaş, öğrencilere aşure dağıttı ve yapılan aşure ikramı sonunda program sona erdi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.