banner461

Yeni Yardım Tırı Hafta Başında Uğurlanacak

Suriye’de devam eden savaşta büyük yara alan Türkmenlere gönderilmek üzere battaniye, soba, halı, çocuk bezi, bebe bisküvisi ve gıda paketi gibi ürünlerin toplandığı kampanya çerçevesinde hafta başında yeni bir yardım tırı Türkmen köylerine uğurlanacak. Yardımlar Eski Bağ-kur binasında hafta sonuna kadar toplanacak.

banner15
 Yeni Yardım Tırı Hafta Başında Uğurlanacak
17 Aralık 2014 Çarşamba 16:58

banner517
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Suriye’de devam eden savaşta büyük yara alan Türkmenlere gönderilmek üzere battaniye, soba, halı, çocuk bezi, bebe bisküvisi ve gıda paketi gibi ürünlerin toplandığı kampanya çerçevesinde hafta başında yeni bir yardım tırı Türkmen köylerine uğurlanacak. Yardımlar Eski Bağ-kur binasında hafta sonuna kadar toplanacak.

İHH Nevşehir Temsilciliği'nden yapılan açıklamada, Suriye içindeki Türkmen ailelere ulaştırılmak üzere yardımlarını toplanmaya devam edildiği belirtildi.

Açıklamada, “Halkımızın Suriye’deki Türkmenlere ulaştırılmak üzere bağışlayacağı soba, halı, battaniye, kuru gıda ve çocuk bezi gibi ürünleri topluyoruz. Eski Bağ-Kur Binası'na yardımlarını ulaştıran vatandaşlarımız aynı zamanda Suriye’deki savaşı anlatan fotoğraflarımızı da görmüş olacaklar. Şu an itibariyle Suriye’de büyük bir insanlık dramı yaşanıyor. Mazlum soydaşlarımıza karşı duyarsız kalmak istemeyen vatandaşlarımız bağışlarını hafta sonuna kadar görevlilere teslim edebilirler. Yardım Suriye’deki Türkmen kardeşlerimize ulaştırılmak üzere yola çıkacaktır” denildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ortadirek - 7 yıl önce
Iside silah yollamayinda
Avatar
işide ve tüm teröristlere lanet olsun - 7 yıl önce @Ortadirek
sayın orta direk ne işidi bilirsin ne türkmeni, ne mazlumu bilirsin ne zalimi.. belkide ömründe en yakınını bile düşünmeden hayatını devam ettirirken gölge etme başka ihsan istemeyiz..işide ve tüm teröristlere lanetolsun..
Avatar
bu işler için yürek ister evlat - 7 yıl önce @Ortadirek
ortadirek gel bu yardım tırını da seninle götürelim yüreğin varsa.. kimlere nasıl götürüldüğüne gözlerinle şahid ol.. ama lütfen uzaktan davul çalma..