banner461

Ak Parti’de Hedef Hacıbektaş ve Derinkuyu

Ak Parti geçtiğimiz yerel seçimlerle birlikte kaybettiği Derinkuyu ilçe belediye başkanlığı ile uzun süredir bir türlü hakim olamadığı Hacıbektaş ilçe belediye başkanlığını kazanmak istiyor.

banner15
Ak Parti’de Hedef Hacıbektaş ve Derinkuyu
25 Temmuz 2013 Perşembe 14:27

banner517
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Ak Parti geçtiğimiz yerel seçimlerle birlikte kaybettiği Derinkuyu ilçe belediye başkanlığı ile uzun süredir bir türlü hakim olamadığı Hacıbektaş ilçe belediye başkanlığını kazanmak istiyor.

2014 Mahalli idareler seçimleriyle birlikte tüzel kişilikleri son bulacak ve kapanacak olan belediyelerin dışında kalan 21 Belediyenin tamamında hakim olmayı hedefleyen ve bu hedefle çalışmalarına yön veren Ak Parti Teşkilatlarında ise bayram sonrası hummalı bir çalışma göze çarpacak.

Partiye son katılımlarla birlikte 44 belediyenin 33’üne sahip bulunan Ak Parti, özellikle yıllardır bir hükmü geçmeyen Hacıbektaş belediye başkanlığını CHP’nin elinden almaya niyetli. Bu nedenle yıllardır belde başkanlığı görevinde bulunan Harun Çelik, Karaburna eski belediye başkanı Yusuf Koçak gibi yöreyi iyi tanıyan isimlerden birini aday olarak gösterebileceği gözlenen Ak Parti’de Hacıbektaş belediye başkanlığını kazanabilmek için ilçeye istenen yatırımın yıllardır bir türlü aktarılamadığı vurgusu yapılacak.

Uzun yıllar Cumhuriyet Halk Partisinin kalesi durumunda olan daha sonra İbrahim Ertaş’ın iki dönemlik belediye başkanlığı süresince Ak Partiye geçen Derinkuyu belediye başkanlığını geçtiğimiz 2009 Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisine kaptıran Ak Parti Derinkuyu belediye başkanlığı içinde ince eleyip, sık dokuyacak.

Bülent Aksoy, Serdar Pala gibi isimleri aday gösterebileceği belirtilen Ak Parti’de Derinkuyu ve Hacıbektaş ilçelerinde tek hedef Nevşehir Merkez dahil 7 ilçe merkezi belediye başkanlığına da Ak Parti bayrağını çekmek olacak.

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen iftar daveti ile birlikte seçim startı verdiklerini açıklayan Ak Parti İl Başkanı Kazım Sunar ve genç ekibini hedeflerini tutturabilmesi için yoğun bir seçim atmosferi bekliyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
belediyeyi mi - 8 yıl önce
güzel kardeşlerim ak partiden aday arıyosanız ne harun çelik nede yusuf olamaz çünkü bunlar alevi değil .hacıbektaşın adamı alevi olmayana oy vermez vermez bunu iyi anlayın akp teşkilatı .hacıbektaşın yerlisi alevi olursa kazanamazda oyları en 500 e çıkarır harunla yusufu çıkarıpta millete gülünç olmayın
Avatar
alevi kökenli aday bulun - 8 yıl önce
hacıbektaş ta harunu kimse sevmez harun önce teşkilatı kapatmasın akp ilçe bürosu iktidarın partisi kapalı olurmu yaa bi çarşamba günleri 2 saat açık harun bey teşrif ediyoda geliyo diğer günler hep kapalı adam kendi işine bakıyo böyle bir ilçe başkanı olmaz sevgili kazım sunar
Avatar
ak parti ilçe teşkilatı neden kapalı duruyo - 8 yıl önce
daha önceki başkanlar teşkilatı hiç kapalı tutmamıştı.teşkilata varıyorum kapı kitli telfn ediyorum ben tarladayım ben köydeyim .numara kayıtlı değilse tlfnda bakmıyo beyfndi.bide belediyeye aday olcak öylemi .başka bir ilçe başkanı bulun sayın vekilller
Avatar
hacıbetaş a - 8 yıl önce
hacıbktş a akp den genç dimamik alevi kökenli bir aday çıkarın eski yüzleri bırakın sayın vekiller