banner461

Bizimkisi Maya Değil, Masa Takvimi

Nevşehir Üniversitesi tarafından 2012 yılı başında bastırılan masa takviminde 21 Aralık tarihinin yer almaması dikkat çekti. NEÜ Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, bu hatanın basın yayın birimi tarafından sehven yapılmış bir hata olduğunu belirtti.

banner15
Bizimkisi Maya Değil, Masa Takvimi
20 Aralık 2012 Perşembe 16:30

banner134

 Nevşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, üniversite tarafından 2012 yılı başında bastırılan masa takviminde 21 Aralık tarihinin yer almaması ile ilgili olarak, "Tamamen tesadüfen gelişmiş bir hadise. Maya takvimine inanarak önceden planlanarak yapılmış bir şey asla değil" dedi.

 

Üniversite tarafından 2012 yılının başında bastırılan masa takviminde baskı hatası nedeniyle 21 Aralık tarihinin yer almaması, 21 Aralık'ta sona eren bir Maya takvimine dayanan "bu tarihte kıyametin kopacağı" yönündeki inanışla benzerlik göstermesi üniversite yönetimi ve öğrenciler arasında espri konusu oldu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Hakan - 10 yıl önce
takvimdeki maya dikkatimi değilde çağdaş türkiyemin çağdaş gençlerin dansı dikkatimi çekti.evet önümüz bu çağdaş gençlerlemi aydınlığa erecek.benim ceddim dansla çağdaşlığı bir kefeye koymadı bende koyamam.
Avatar
mustafa - 10 yıl önce
bırakın bu art niyetli düşünceleri nevşehir üniversiteli öğrenciler ceddinide iyi tanır atasınıda vatanında her koşulda savunur.