banner461

Bu Dereden Daha Çok Sular Geçer…

Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı Tuncer Gök, oda başkanlığına yeniden aday olup olmama konusundaki kararını henüz vermediğini belirtirken, Anayasa mahkemesinin kararını beklediğini söyledi.

banner15
Bu Dereden Daha Çok Sular Geçer…
19 Aralık 2012 Çarşamba 10:35

banner134

 2013 Yılı Mart ayında yapılması öngörülen Nevşehir Ticaret Borsası Seçimlerinin öncesinde kendisinin Anayasa mahkemesinin kararını beklediğini belirten Borsa Başkanı Tuncer Gök, açıklanacak karara göre yeniden aday olup olmama konusunda kendisinin değerlendirmede bulunacağını dile getirdi.

Gök, “5174 Sayılı kanuna göre 2 dönemden fazla oda başkanlarının yeniden başkan olamayacakları öngörülüyor. Bu yasa bazı oda başkanlarımız tarafından mahkemeye verildi. Bölge idare mahkemesinde kazanılan dava daha sonra Anayasa mahkemesine gitti. Şimdi Anayasa mahkemesinin bu konuda vereceği karar önemli. Açıklanacak karara göre aday olup olmamak konusundaki kararımı belirleyeceğim. Ama Nevşehir Ticaret Borsası Yönetimi ve Meclisi içerisinde bu işi yapabilecek çok değerli arkadaşlarımızın bulunduğuna da inanıyorum. Bizim görev yaptığımız süre içerisinde çok önemli işlere imza attığımız inancındayım. Ekonomik olarak kendi kendini döndürebilen, Kurumsallaşan bir ticaret borsası oluşturduk. Bu derenin altından seçimin yapılacağı süreye kadar çok su akacağını düşünüyorum” açıklamalarında bulundu.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.