banner461

Derinkuyu eski Kaymakamının Okuma Azmi

2003 -2007 yılları arasında Derinkuyu ilçesinde Kaymakamlık yapan Kaman Kaymakamı Mustafa Çiftçi, 7 yaşında başladığı eğitim hayatını kaymakamlık yaptığı yerlerde de sürdürerek bugüne kadar 10 diplomanın sahibi oldu.

banner15
Derinkuyu eski Kaymakamının Okuma Azmi
25 Temmuz 2013 Perşembe 17:19

banner517
banner134

 2003 -2007 yılları arasında  Derinkuyu ilçesinde Kaymakamlık yapan Kaman Kaymakamı Mustafa Çiftçi, 7 yaşında başladığı eğitim hayatını kaymakamlık yaptığı yerlerde de sürdürerek bugüne kadar 10 diplomanın sahibi oldu Çiftçi: "Ömrümün sonuna kadar okumayı sürdürmeye gayret edeceğim"Kaman Kaymakamı Mustafa Çiftçi, ilkokulla başladığı eğitim hayatını, kaymakam olmasına rağmen sürdürerek 10 diplomanın sahibi oldu.

  

İlkokul, ortaokul ve liseden sonra 1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirerek kaymakam olan Çiftçi, bunun ardından 1 fakülte, 2 yüksek lisans, 2 yüksekokul ve Milli Güvenlik Akademisi eğitimini tamamlayarak diploma aldı.  AA muhabirine yaptığı açıklamada, insanın öğrenmeyi bıraktığı gün yaşlandığına inandığını belirterek, hayatının sonuna kadar okumaya ve eğitim almaya devam edeceğini söyledi.Nevşehir Derinkuyu ilçesinde , Van ve diğer illerdeki kaymakamlık görevlerinde eğitimini de sürdürdüğünü ifade eden Çiftçi, şöyle konuştu:

"Bir düşünürün 'insan öğrenmeyi bıraktığı gün yaşlanır, öğrenmeyi bırakan yirmisinde de olsa, sekseninde de olsa yaşlıdır' sözü ile Peygamberimizin 'beşikten mezara kadar ilim öğreniniz' sözünden yola çıkarak öğrenmeyi sürdürüyorum, 10 diplomam oldu. Ömrümün sonuna kadar da okumayı sürdürmeye gayret edeceğim. İçimdeki öğrenme arzusu artarak devam ediyor."


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Tarkan TEKEOĞLU - 8 yıl önce
kaymakam beyi tanırım muhteşem bir insan eğitimli kültürlü ve görgüle kimseyi hor görmeyen kimsenin hakkını yemeyen ve kimseye eyvallah etmeyen bi insan kaymakam beyin allah yolunu açık etsin..
Avatar
Bayram DOLGUN - 8 yıl önce
Sayın Mustafa ÇİFTÇİ, Nevşehir'de görev yaptığı dönemde dürüstlüğü, çalışkanlığı, alçak gönüllüğü ve beyefendi kişiliği ile kamu kuruluşları ve insanların gönlünde yer bulmuştur. Ayrıca, Adilcevaz Kaymakamlığı sırasında girişimci gençlere önderlik ederek, gençlerin üretimle tanışmalarına vesile olmuştur. ALLAH'ım yolunu açık etsin.
Avatar
ahmet - 8 yıl önce
kaymakamlığının yanında on numara insan
Avatar
funda uzunay - 7 yıl önce
Hayatımda tanıdığım en altın kalpli insan .öyle bir insanı tanımak gurur verici. Kaymakam makamından ziyade insanlık makamında üst seviye bir insandır.