banner461

GESİAD Başkanı Avşar Basın

Nevşehir Genç Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı (GESİAD) İrfan Avşar, basın çalışanlarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı kutladı.

banner15
GESİAD Başkanı Avşar Basın
25 Temmuz 2013 Perşembe 16:42

banner517
banner134
Genç Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı İrfan Avşar, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, Günümüzde her insanın bilgiye ulaşma, doğruları öğrenebilme ve kendi fikirlerini ifade edebilme özgürlüğünün en temel hak olduğu görüşü, modern dünyada tartışmasız kabul görmektedir. Basın, gerçekleri araştırma, doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatma mesleğidir. Bu yönüyle demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir. Demokrasinin temel taşlarından olan "Basın Özgürlüğü", şeffaf yönetim ilkesinin de yapı taşlarındandır.

Yazılı, işitsel ve görsel kanallar aracılığı ile yaşadığımız bölge ve tüm dünyadaki gelişmeler hakkında bilgi sahibi olunması, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması ve kamuoyu oluşturulması gibi birçok önemli görev ve sorumlulukları üstlenmektedir.

Sansürün kaldırılmasının üzerinden yaklaşık 105 yıl geçtiğini anımsatan GESİAD Başkanı AVŞAR, Toplumun ihtiyaç duyduğu her konuda, bilgilendirme, aydınlatma, yönlendirme ve kamuoyu oluşturma gibi önemli bir görevi yerine getirmekte olan basının, bu görevi yerine getirebilmesi için basın özgürlüğü hayati önem taşımaktadır. İlimizin her alanda başarıya ulaşmasında basın mensubu arkadaşlarımın gösterdiği duyarlılığın ve bu konuda yaptıkları başarılı çalışmaların büyük katkı sağladığına inanıyorum.

Bu önemli misyonu gerçekleştirmek için zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin, her zaman ve her yerde büyük bir özveri ile çalışan değerli basın çalışanlarımızı takdir ve tebrik etmemek mümkün değildir.

GESİAD Başkanı Avşar, Bu duygu ve düşüncelerle, basın-yayın kuruluşlarında çalışan tüm basın mensuplarımızın "24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını Genç Sanayici ve İşadamları Derneği (GESİAD) Yönetim Kurulum ve üyelerim adına candan kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.