banner461

Hatim Kampanyası Devam Ediyor

Nevşehir Müftülüğü'nce Kur'an-ı Kerim'in nüzulünün 1403.yıldönümü olması münasebetiyle başlatılan 1403 hatim kampanyası devam ediyor.

banner15
Hatim Kampanyası Devam Ediyor
25 Temmuz 2013 Perşembe 16:54

banner517
banner134

 Nevşehir Müftülüğü'nce Kur'an-ı Kerim'in nüzulünün 1403. yıldönümü olması münasebetiyle başlatılan 1403 hatim kampanyası devam ediyor.

Ramazan ayı dolayısıyla yaptıkları faaliyetlere halkın desteklerini beklediklerini ifade eden Nevşehir Müftüsü Yakup Öztürk, "Halkımızın Ramazan'ını tebrik ediyorum. Cenab-ı Hak'tan oruçlarının, zekatlarının ve dualarının kabulünü niyaz ediyorum. Güzel başladık. Aynı aşkla, şevkle devam etmelerini istirham ediyorum. Bütün kardeşlerimiz Ramazan ayında Kur'an-ı Kerim'i okuyor. Hatim indiriyorlar. Mukabeleleri takip ediyorlar. Yani ilave yapılmasını istediğimiz bir konu bırakmıyorlar. Hepsinden Allah razı olsun. Biz, Kur'an ayını fırsat bilerek kampanya başlattık. Kur'an-ı Kerim'in nüzulünün 1403. Yıldönümü olması münasebetiyle 1403 hatim kampanyası diye başladık. Ramazan ayı başında duyurduk. Şu anda okunuyor. Kardeşlerimizden okudukları hatimlerin sayılarını camilerdeki din görevlilerine veya Müftülüğümüze bildirmelerini istirham ediyoruz. Bunları topladıktan sonra Ramazan Bayramı vaazı sonrasında duasını yapacağız. Allah'ın rahmeti birlik, beraberlik ve cemaat üzerinedir. Ne kadar çok birliktelik meydana getirebilirsek Rabbimizin hoşuna gider. Camilere devam edenler, oturma grupları cüzleri dağıtarak da hatim yapabilirler. Amacımız Kur'an ayında herkesin daha çok yakınlaşmasıdır." dedi.

Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.