banner461

Lale Cami Yaz Kuran Kurslarına İlgi Büyük

Nevşehir Merkez Bahçelievler Mahallesinde bulunan Lale Camiinde yaz kuran kurslarına erkek ve kız kursiyerler büyük ilgi gösteriyor.

banner15
Lale Cami Yaz Kuran Kurslarına İlgi Büyük
31 Temmuz 2013 Çarşamba 13:57

banner517
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir Merkez Bahçelievler Mahallesinde bulunan Lale Camiinde yaz kuran kurslarına erkek ve kız kursiyerler büyük ilgi gösteriyor.

İlk ve Orta dereceli okulların yaz tatiline girmesiyle birlikte başlayan ve okulların açılacağı Eylül ayına kadar devam edecek olan yaz kuran kurslarına küçük yaştaki kız çocuklarının ilgisinin yoğun olması da dikkatlerden kaçmıyor.

Lale Camiinde bulunan kuran kursunda oluşturulan 2 ayrı sınıfta dini eğitim ve Kuranı Kerim eğitimi alan kursiyerlerin özellikle Kuranı Kerimi öğrenme azimleri görenleri mutlu ediyor. 05 -17 yaş grubundaki kız öğrencilerin 09.00 -13.00 Saatleri arasında katıldıkları kurslarda 2 bayan kuran kursu öğretmeni, kız çocuklarına hem dini bilgileri hem de Kuranı Kerim eğitimini veriyor.

Elif Cüzünden itibaren kuranı kerim öğrenmeye başlayan küçük yaştaki kız çocuklarının kısa zamanda Kuranı Kerim okumaya geçtikleri gözlenirken, kurs öğretmenleri de kız çocuklarının kuranı kerim ve dini bilgileri edinme de gösterdikleri azimden son derece memnun.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.