banner461

Nevşehir de Firmalara Unvan ve Faaliyet Değişikliği Uyarısı

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ilimizdeki firmaların Unvan ve Faaliyet değişikliği konusunda yapmaları gereken işlemler konusunda uyarılarda bulundu.

banner15
Nevşehir de Firmalara Unvan ve Faaliyet Değişikliği Uyarısı
24 Aralık 2014 Çarşamba 16:56

banner517
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ilimizdeki firmaların Unvan ve Faaliyet değişikliği konusunda yapmaları gereken işlemler konusunda uyarılarda bulundu.

Söz konusu açıklamada; “Bakanlığımıza yapılan firma ve tesisler ile ilgili unvan/faaliyet sahibi değişikliklerine ilişkin başvurularla ile ilgili olarak söz konusu değişiklerin Çevre İzin ve Lisanslarına yansıtılabilmesi için Maliye Bakanlığından gerekli güncellemeler yapıldıktan

sonra aşağıda belirtilen süreçlerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Vergi numarasının değişmemesi sadece tesis unvanında değişiklik olması durumunda; http://online.cevre.gov.tr/ adresinden Firma/işletme ve tesis güncelleme işlemleri bölümünden tesis bilgilerinin güncellenmesi gerekmektedir. Vergi numarasının değişmesi durumunda; değişikliğe ilişkin dilekçe, Ticaret Sicil Gazetesi, eski vergi numarası ile yeni vergi numarasını ilişkilendiren resmi belge (devir sözleşmesi, kira sözleşmesi vb.) ile birlikte Bakanlığımız Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğüne başvuruda bulunularak Firma Bilgi Sistemi üzerinde gerekli

düzenlemelerin yapılması gerekmektedir. Bu işlemlerden sonra İzin ve Lisans Belgesi yenilenmesi için “çevrimiçi çevre izinleri” yazılım portalında yer alan “İzin/Lisans Yenileme” ekranları aracılığıyla unvan değişikliğinin yapılması gerekmektedir. Bu bölümde unvanı değişen ya da devir işlemi gerçekleşen işletmeler ilgili “Ticaret Sicil Gazetesi” ile “Belge Yenileme Dekontu” ve “Taahhütname”yi yükleyerek mevcut çevre izin/lisans belgelerinin kalan süresi için yeni unvana göre belgelerin yenilenmesi gerçekleştirilir. Bu kapsamda; tesislere ait Çevre İzin ve Lisans Belgelerinin söz konusu değişikliklerde yapılarak düzenlenmesi için yukarıda belirtilen bilgi belgelerle başvuruların gerçekleştirilmesi gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.