banner461

Nevşehir de İmam Hatiplilerin Muhteşem Buluşması

Alemdar Derneği (Nevşehir İHL Mezunları ve Mensupları) 7.Geleneksel pilav günü Ramazan Bayramının 3.günü Kültür Parkta düzenlenen muhteşem buluşmaya sahne oldu.

banner15
Nevşehir de İmam Hatiplilerin Muhteşem Buluşması
11 Ağustos 2013 Pazar 12:04

banner517
banner134

 7.Geleneksel pilav günü etkinliğine Alemdar Derneği (Nevşehir İHL Mezunları ve Mensupları) Yönetim Kurulu üyeleri Ömer Faruk Belada,Sevet Bozkurt,Hüseyin Çetinkaya,Mehmet Kahraman,Recep Soylu,D.r. Fatih Yakut,Serhat sonugelen ile Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan,Nevşehir milletvekilleri Erdal Feralan, Av. Murat  Gokturk, Av.Ebubekir Gizligider ve Belediye Başkanı Hasan Ünver ile çok sayıda İmam Hatipliler katıldı.

Kuranı Kerim tilaveti ile başlayan buluşmanın açılış konuşmasını Alemdar Derneği (Nevşehir İHL Mezunları ve Mensupları) Başkanı Ömer Faruk Belada yaptı.

Daha sonra söz alan Nevşehir Valimiz Mehmet Ceylan, bu güzel etkinliğe severek katıldiğını söyledi.

Sırasıyla söz alan Nevşehir Milletvekilleri de birer konuşma yaptılar.

Erdal Feralan İmam Hatip Gerçeğine dikkat çekerek ülkemiz için önemine işaret çekerken, Av. Murat  Gokturk konuşmasında nesillerde İhl okullarının önemine değindi.

Av.Ebubekir Gizligider de konuşmasında İHL ruhundan coşkuyla bahsetti.

Mehteran ekibinin coşkulu marşları ile hoş sohbet ve muhabbetlerin ardından geleneksel pilavlar yenilerek bu yıl 7.düzenlenen bir muhteşem pilav gününde vedalar edildi ta ki 8.sinde buluşmak üzere...


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
hasan yıldırım - 7 yıl önce
birdahakinede benide çağiriniz.ilk i.h.li.öğrencisi*118,no,lu karapınarlıemekli .05417435167.saygılarımla.nevşehir/merkez.