banner461

Nevşehir'de yollar buz pistine döndü!

Nevşehir'de dün etkili olan kar yağışının ardından soğuk havanında etkisi ile yollar adeta buz pistine döndü!

banner15
Nevşehir'de yollar buz pistine döndü!
26 Mart 2021 Cuma 09:30

banner517
banner134

Nevşehir'de kaldırım ve ana caddelerde, belediye ekipleri tuzlama çalışması yaparken, bazı bölgelerde buzlanma nedeniyle yollar adeta buz pistine döndü.

FİB Haber Merkezi Whatsapp hattına şikayet mesajları yollayan Nevşehirliler bu duruma isyan etti. 

Özellikle 2000 Evler yolu başta olmak üzere, çevre yolu, hastane mevkii, Güzelyurt mahallesinde yollar sabah adeta buz pistine döndü. Vatandaşlar sabah geç saatlerde başlayan tuzlama çalışması için tepkilerini bu sözlerle dile getirdiler: 

Nevşehirli bir okuyucumuz; " Vatandaş olarak soruyorum. Devlet Hastanesi gidiş geliş ve dolmuş güzergahı olan bu yollar da neden erken saatlerde buzlanmaya karşı tedbirler alınmadı. Artı mahalle aralarında ki ışıklarda da kuyruklar oluşmuş durumda. Aşırı buzlanmadan dolayı yollar piste döndü. "

Bir başka okuyucumuz ise tepkilerini şu şekilde dile getirdi; "Tuzlama çalışmaları sabah saatlerinde hiç yapılmamış. Sabah saatlerinde ana hatlar bile hastane yolu dahil,çevre yolu dahil buz pistiydi. Hastane beğendik arası yolda bile kazalar vardı. Öyleki bu güzergahta yol trafiğe kilitlendi. Maalesef bu yollarda hiç bir çalışma yoktu. Lütfen haber yapar mısınız."

Tuzunuz mu Bitti?

Nevşehirli vatandaşlar sosyal paylaşım sitelerinde tuzlama çalışmalarıyla ilgili olarak Nusret'li göndermede bulunarak esprili bir yaklaşımla;" Tuzunuz mu bitti?" diyerek yetkililere gönderme yaptı. 

İşte burası Nevşehir Devlet Hastanesi önü...  


Kaynak: Yayıncı FİB Haber
İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.