banner461

Nevşehir'den kısa kısa haber turu...

Nevşehir ve ilçelerinde sizler için derlediğimiz günün gelişen bazı olaylarından haberleri kısa başlıklarla veriyoruz.

banner15
Nevşehir'den kısa kısa haber turu...
27 Ağustos 2020 Perşembe 23:41

banner517
banner134

Nevşehir ve Kapadokya Bölgesinde yaşanan  gelişmeleri sizler için derledik. İşte Nevşehir Merkez ve bazı ilçelerinde meydana gelen günün son dakika gelişmeleri ve öne çıkan haberler.

ÇKS'de 1 Eylül son gün...

Çiftçi Kayıt Sistemi Başvuruları (ÇKS) Yapılan Yönetmelik Değişikliği ile 01 Eylül 2020 tarihine kadar uzatılmıştır. Başvurusunu yapamayan üreticilerimizin DİKKATİNE...

Kaymaklı'da maddi hasarlı kaza...

Nevşehir Merkez ilçeye bağlı Kaymaklı kasabasında maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi.  Kazada ölen yada yaralanan olmazken araçta maddi hasar meydana geldi.

Avanos Ayhanlar'da Kanalizasyon Arızası Giderildi.

Avanos ilçesine bağlı Ayhanlar Köyümüzde kanalizasyon hattında arıza meydana gelmiştir. Nevşehir İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı personel, iş makineleri desteği ile oluşan arızayı, yapılan çalışmalar ile gidermiştir. 

7. Kapadokya Ultra Trail Yarışlarına Koronavirüs Engeli

Ürgüp'te büyük ses getiren etkinliklerden olan Salomon Cappadocia Ultra Trail bu yıl kovid-19 sebebiyle yapılmayacak.

Organizasyon komistesinden yapılan açıklamada: "Son altı aylık süre içerisinde tüm dünyayı en ağır şekilde etkileyen pandemi dönemini hep birlikte yaşamaktayız. Hiç kimse ne kadar süreceğini bilemese de, Haziran ayı başlarında gerek Türkiye gerekse dünyanın önemli bir bölümünde gördüğümüz iyileşme ve normalleşme açılımları ile tüm hazırlıklarına olacakmış gibi devam ettiğimiz Salomon Cappadocia Ultra-Trail® yarışlarının yapılabilme ihtimalini yüksek görmekteydik.

Maalesef Temmuz ayı ile birlikte Türkiye ve tüm dünyada vaka sayılarının tekrar hızla artması ve bugün itibarı ile pandemi sürecinin geleceğinin daha da olumsuz görünmesi yarış ile ilgili planlarımızı tekrar gözden geçirmemize sebep oldu.

Tüm paydaşlarımızla yaptığımız görüşmeler sonunda, yarışlarla ilgili tüm önlemleri maksimum düzeyde alsak dahi, 60’dan fazla ülkeden binlerce kişilik sporcu, gönüllü, görevli ve sporcu yakınının seyahat etmesinin, küçük bir ilçede toplanmasının ve zaman geçirmesinin herkes için büyük risk taşıyacağına karar verdik. Ayrıca bilim insanlarının sonbaharda vaka artışı ile ilgili tahminlerini de göz önünde tutarak, maalesef 7. kez yapmayı planladığımız Salomon Cappadocia Ultra-Trail® 2020’yi üzülerek iptal etme kararı aldık.

Şu ana kadar kaydını tamamlamış katılımcıların mağdur olmaması için tüm hazırlıklar yapılmıştır. Kaydını yaptıran arkadaşlar kişisel sayfalarına girerek kayıt aktarımı veya tam iade opsiyonlarını değerlendirebilirler. 2021’de Kapadokya’da görüşebilmek dileğiyle. Sağlıkla Kalın!" denildi.

Kapadokya Göremespor'da Belirsizlik Sürüyor

Bal liginde Nevşehir'i temsil eden K.Göremespor'da maddi sorunlar sebebiyle yaklaşan sezon öncesi belirsizlik sürüyor. Edinilen bilgilere göre, K.Göremespor'da son çare olarak kulübün anahtarının Göreme Belediye Başkanı Ömer Eren'e teslim edileceği ifade edildi. 

TÜİK Nevşehir Bölge Müdürü ŞAHİN'den Ürgüp Kaymakamı MARAŞLI' ya Ziyaret.

TÜİK Nevşehir Bölge Müdürü Sayın Arif ŞAHİN, Ürgüp Kaymakamı Mehmet MARAŞLI' yı makamında ziyaret etti. Kaymakam MARAŞLI, TÜİK Nevşehir Bölge Müdürü ŞAHİN'e ziyaretten duyduğu memnuniyetlerini bildirerek görevinde başarılar dilediler.

NEVŞEHİR VALİSİ İNCİ SEZER BECEL’İN VE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MURAT DEMİR’İN OKUL ZİYARETİ 

Nevşehir Valimiz İnci Sezer Becel ve Milli Eğitim Müdürümüz Murat Demir seminer dönemi çalışmaları kapsamında okulumuzu ziyaret etmişlerdir. Valimiz, eğitim-öğretim döneminin hayırlı olması temennisinde bulunduktan sonra pandemi döneminde yapılan çalışmalar ve bu sürecin devamında yapılacak çalışmalar hakkında öğretmenleri bilgilendirdi.

Sayın Valimiz, yaptığı konuşmada pandemi sürecindeki destekleri için öğretmenlerimize teşekkür ederken sürecin devamında da öğrencilerin eğitim sürecine dâhil edilmesi noktasında gereken çalışmaların yapılacağına olan inancını ifade etti. Milli Eğitim Müdürümüz Murat Demir de il müdürlüğümüzce yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi  ve öğretmenlerimizden beklentilerine dair düşüncelerini ifade etti. Sayın Valimiz İnci Sezer Becel ve Milli Eğitim Müdürümüz Murat Demir’e okulumuza yaptıkları ziyaretlerinizden ve desteklerinden  dolayı  teşekkür ederiz.  

Nevşehir ve İlçelerinde 5 Günlük Hava Tahmini

Merkez 27 Ağustos
Perşembe
28 Ağustos
Cuma
29 Ağustos
Cumartesi
30 Ağustos
Pazar
31 Ağustos
Pazartesi
Nevşehir AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU
AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU
16     30 16     30 15     30 16     31 17     32
Acıgöl AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU
AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU
12     30 13     30 13     30 14     32 15     33
Avanos AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU
AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU
15     32 15     32 15     33 15     34 16     35
Derinkuyu AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU
AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU
9     28 9     28 9     29 10     31 11     32
Gülşehir AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU
AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU
12     31 13     31 13     32 13     34 14     35
Hacıbektaş AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU
AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU
15     30 15     30 15     30 15     32 16     33
Kozaklı AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU
AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU
14     30 14     30 13     31 14     33 15     34
Ürgüp AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU
AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU AZ BULUTLU
12     31 12     30 12     31 14     33 16     34

Kaynak: Yayıncı FİB Haber
İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.