banner461

Nevşehir İHH Başkanı Öncel'den Kurban Bayramı Mesajı!

Nevşehir İnsanı Yardım (İHH) Vakfı Başkanı Baki Öncel Kurban bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

banner15
Nevşehir İHH Başkanı Öncel'den Kurban Bayramı Mesajı!
30 Temmuz 2020 Perşembe 19:56

banner517
banner134

Nevşehir İnsanı Yardım (İHH) Vakfı Başkanı Baki Öncel Kurban bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Nevşehir İnsanı Yardım (İHH) Vakfı Başkanı Baki Öncel mesajında," Bu Kurban Bayramı'nda da ne yazık ki,  coğrafyamız kan revan içinde, yine zalimlerin mazlumların kanı ve gözyaşı üzerinden iktidarlarını sağlamlaştırmak için zulüm etmeye devam ettiklerine  şahitlik ediyoruz.

"Somali'de açlık Gazze'de zulüm Arakan'da gözyaşı Suriye'de kaos." başımızı nereye çevirirsek bir yetimin feryadını bir mazlumun isyanı duyuyoruz.

Oysa bu dünyada herkesin insanca yaşamasına yetecek kadar yerde vardır, nimet de vardır. Milyonlarca insan sömürgeci zihniyet tarafından aç, susuz ve vatansız yaşamaya mahkum edilmişlerdir. Sömürü yerine adaletin çatışma yerine barışı çifte standart yerine eşitliği hakim kılmamız gerekiyor.

Cenabı Hak bizlere; bu gücü versin. Hepimize bu yolda çalışma azmi versin. Yine Ümmet her gün dünyanın dört bir yanında evlatlarını kurban vermektedir.

Böylesi bir ortamda bayramı ve kurbanı yani teslimiyeti ve tevekkülü anlamaya ve idrak etmeye çalışıyoruz Bu bayramda Allah'a sunduğumuz kurbanlarınızın bütün yeryüzüne barış ve huzur getirmesini niyaz ediyorum.

Yüce kitabımız Kur'an'da Hz. İbrahim'in ve Hz İsmail'in izinde olduğumuz kurban ibadetini bir daha yaşamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu bayramın tüm İslam alemine, insanlık ailesine, ülkemize ve Nevşehirimize barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.

Tüm İslam aleminin ve  Nevşehir'lilerin Mübarek Kurban Bayramını kutluyor. Bayramların Bayram gibi yaşadığı mutlu bir gelecek diliyorum" dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.