banner461

Nevşehir’e Yaklaşık 32 Trilyonluk Dev Kompleks İçin Çalışmalar Devam Ediyor

07 Ocak 2013 tarihinde çalışmalarına başlanılan dev kompleksin bir yıl sonra 30.06.2014 tarihinde tamamlanacağı belirtildi. Belediye Binası,Ticari kompleks,Şehir meydanı ve otopark başlığında yürütülen Dev kompleksin ihalesini alan yüklenici firma HBC Mim Müh.İnşaaat firmasının bu kompleks için ihale bütçesi ise 31.786.459.44 TL…

banner15
Nevşehir’e Yaklaşık 32 Trilyonluk Dev Kompleks İçin Çalışmalar Devam Ediyor
21 Ocak 2013 Pazartesi 12:04

banner134

 Mülkiyeti Nevşehir Belediyesi’ne ait eski Devlet Hastanesi’nin bulunduğu alanda yaptırılacak dev kompleksin hafriyat çalışmalarına kurban kesimi ile başlandı.

 

HBC Mimarlık Mühendislik İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından 1,5 yıl içerisinde tamamlanması hedeflenen Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksinin kapalı inşaat alanı ise 51 bin 486 metrekare olarak belirlendi.

 

Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen, Nevşehir Belediye Hizmet Binası ve Ticaret Kompleksi çerçevesinde, 350-500 araçlık iki katlı otopark, 2 katlı alış veriş merkezi ve toplamda 105 işyerinin yapılması öngörülüyor.

 

Belediye hizmetlerinin daha etkin şekilde yürütülmesi için fiziki mekan anlamında da modern bir hizmet binasının da oluşturulacağı kompleks içerisinde ayrıca meydan kısmında ise sosyal etkinlikler için anfi tiyatro bölümü oluşturulacak.

 

Kule cephelerinde yapılacak megaboardlar ve ses sistemleri sayesinde de yine çeşitli etkinliklerin yapılabileceği bir merkeze de dönüşecek alandan binlerce kişi aynı anda yararlanabilecek.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Mehmet Ali Sadıç - 10 yıl önce
mühendis kaçmaz inş kazasız belasız yarım kalmadan hızlı bir şekilde tamamlanır tüm temennimiz budur :)