banner461

Nevşehir’in En Parasız Belediyesi

Nevşehir’e bağlı Hacıbektaş ilçesinde Belediyesinin en önemli problemlerinden birinin biriken elektrik borçları olduğunu kaydeden Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, güneş enerjisi kurarak tüketilen enerjinin karşılanmasını istediklerini kaydetti.

banner15
Nevşehir’in En Parasız Belediyesi
30 Temmuz 2013 Salı 13:23

banner517
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’e bağlı Hacıbektaş ilçesinde Belediyesinin en önemli problemlerinden birinin biriken elektrik borçları olduğunu kaydeden Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, güneş enerjisi kurarak tüketilen enerjinin karşılanmasını istediklerini kaydetti.

Belediye ve bağlı birimlerde harcanan elektrik faturalarının aylık olarak ödenemediğini ve özellikle MEDAŞ ın özelleştirilmesinin ardından bu konuyla ilgili sorun yaşadıklarını ifade eden Belediye Başkanı Selmanpakoğlu, “İçerisinde bulunduğumuz ekonomik sıkıntılardan kurtulmak için oturduğumuz yerde durmuyoruz. Zira bu durumdan kurtulmak için imkanlarımız doğrultusunda projeler geliştirmeye gayret ediyoruz. Elektrik sarfiyatımızın büyük bir bölümünü karşılayabileceğimiz bir güneş enerjisi sistemi kuralım dedik. Ama bu projemize kaynak bulamadık. Hani hep derler Kötü Komşu Ev Sahibi yapar diye. Bizde en sonunda kendi enerjimizi bir şekilde kendimiz üretmenin çabası içindeyiz. Biliyorsunuz bir lokanta açtık. Belediye lokanta işletir mi demeyin. Belediyemizin düzenli gelir kaynakları bulunması gerekiyor. Bu nedenle özellikle törenler esnasında büyük eksikliği hissedilen konaklama tesisini belediye olarak biz yapalım istedik. Belediyemize ait bir arsayı satarak otele finans hazırlayalım istedik. Ama bu kez meclis üyelerimiz bu konuya karşı çıktı” diye konuştu.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.