banner461

Nevşehirli Gıda Mühendisi Betül Koç'a Başörtülü Diye...

Aslen Gülşehir ilçe nüfusuna kayıtlı olan Nevşehirli hemşerimiz ve Gıda Mühendisi Betül Koç isimli bir genç kızımız Türk Mühendis Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Gıda Mühendisleri Odası tarafından üyelik başvurusunu 'başörtülü' diye geri çevirdi.

banner15
Nevşehirli Gıda Mühendisi Betül Koç'a Başörtülü Diye...
31 Aralık 2012 Pazartesi 18:12

banner134

 Türk Mühendis Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Gıda Mühendisleri Odası, Gıda Mühendisi Betül Koç’un üyelik başvurusunu ‘başörtülü’ diye geri çevirdi.

Başörtüsü düşmanlığı!

Aslen Gülşehir ilçe nüfusuna kayıtlı olan Nevşehirli hemşerimiz ve Gıda Mühendisi Betül Koç isimli bir vatandaşımız Türk Mühendis Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Gıda Mühendisleri Odası tarafından üyelik başvurusunu 'başörtülü' diye geri çevirdi.

 

Türk Mühendis Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Gıda Mühendisleri Odası, Gıda Mühendisi Betül Koç'un üyelik başvurusunu 'başörtülü' diye geri çevirdi.

 

Özel bir şirkette çalışabilmek için TMMOB'dan belge başvurusunda bulunan Koç, beklemediği bir cevap aldı. Koç'a verilen cevabi yazıda, "Çağdaş bir görünüm taşımayan başörtüsünü, Türk devrim ilkeleri ve devrim yasalarıyla bağdaştırmak mümkün olmadığından, sakallı ve türbanlı fotoğraf veren üyelerin istemleri kabul edilemiyor." denildi.

 

Gıda Mühendisi Nevşehirli hemşerimiz Betül Koç, Geçen yıl Sakarya Üniversitesi'nden mezun oldu. 25 Kasım 2012'de özel bir ekmek fabrikasında işe başladı. Ancak ekmek fabrikasının 10 yıllık üretim sertifikası önümüzdeki ay sona eriyor. Firma, büyük ölçekli kategoriye alındığı için gıda mühendisi çalıştırma zorunluluğu bulunuyor. Bunun üzerine genç mühendis, Tarım Müdürlüğü üretim sertifikasını yenilemek için TMMOB'ye başvurdu ancak büyük hayal kırıklığı yaşadı. Oda, vesikalık fotoğrafın başörtülü olmasını bahane ederek başvuruyu reddetti. Koç'un verdiği bilgiye göre başvuruları internet sitesinden duyuran oda, vesikalıklarla ilgili özellikleri duyurmadı. Yazılı açıklama isteyen mühendise gönderilen cevapta, “Belgelere yapıştırılacak fotoğrafın son 6 ay içerisinde açık, sakalsız, düzgün bir kıyafetle çekilmiş olacaktır.” denildi.

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
RAMAZAN AKKAŞ - 10 yıl önce
bu baş örtüsü düşmanliği daha devam ediyormuş demek ben iyiymser olarak millet biraz adam oldu diye seviniyordum ama adam olmak ne demek bunlar adam eeşşği bile olamaz özelliklede nevşehirde olamsindan dolayi utanç duyuyorum gereğinin yapilarak bu baş örtüsü düşmanlarinin görevinden alinmasi en büyük temennnimdir...
Avatar
Hakan - 10 yıl önce
i̇nsanlıktan nasibini alamamış başörtüsü düşmanı mahluklar.vatanımı dışardan yıkamadınız içerdende yıkamayacaksınız medeniyetsiz canavarlar garbın afakını sarmışsa çelik zırhlı duvar,
benim iman dolu göğsüm gibi serhaddim var.
ulusun , korkma! nasıl böyle bir imanı boğar,
"medeniyet!" dediğin tek dişi kalmış canavar
Avatar
abdullah harun - 10 yıl önce
adamlara bak yahu şu baş örtüsü meselesi hala hallolmayacak mı nere de bu devlet kim bu zorbalar.ne hakla bu zülmü işliyorlar.. buna bir dur diyecek olmayacak mı..? tayyip baba neredesin yahu..bak nevşehirde bir kardeşinin ayağına bir tiken battı.. ömer gibi davranmıyacakmısınız..
Avatar
ramazan öncü - 10 yıl önce
yuh bee....
Avatar
kamil yanbasar - 10 yıl önce
medet tayyip baba yetiş