banner461

Restorasyon Çalışmaları Ne Oldu?.

Nevşehir ili genelinde bu yıl Vakıflar bölge müdürlüğü 1 Türbe ile 5 camide restorasyon çalışması yapacaktı.

banner15
 Restorasyon Çalışmaları Ne Oldu?.
17 Aralık 2014 Çarşamba 16:58

banner517
banner134

NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir ili genelinde bu yıl Vakıflar bölge müdürlüğü 1 Türbe ile 5 camide restorasyon çalışması yapacaktı.

Nevşehir İl Merkezindeki en önemli tarihi ve kültürel miras olan Damat İbrahimpaşa Külliyesinin restorasyon, bakım ve onarım çalışması ihale aşamasına getirildiği bildirilmişti.

Damat İbrahimpaşa Külliyesinin yanında Vakıflar Bölge Müdürlüğü ilimiz genelinde bu yıl içerisinde 6 proje üzerinde çalışmalarda bulunacak. Külliyenin rölöve, restitüsyon, restorasyon, Elektrik, Sıhhi tesisat projesi bu yılki yatırım programına alındı.

Damat İbrahimpaşa Külliyesindeki çalışmaların yapılacak ihalenin ardından önümüzdeki günlerde başlatılması beklenirken, ilimiz genelinde Vakfılar bölge müdürlüğünün bu yıl Merkeze bağlı Kaymaklı kasabasındaki Bekirağa Camii, Gülşehir ilçesindeki Kaya Camii, Acıgöl ilçesindeki Hasan Dede Türbesi ve Avanos ilçesindeki Alaaddin Camii projeleri üzerinde de çalışmalarda bulunacağı belirtildi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Ortadirek - 7 yıl önce
Secime 1 ay kala calismalara baslanir.
Hasan basgandan oralari yikip toki yapmasini bekliyoruz.
Yandaslarida kuradan hemen sonra sahibinden.comdan satisa cikarir
Avatar
Avanoslu - 7 yıl önce
Avanos taki camiler yıllardır yatırım programında ama hala sahip çıkan siyasi yok eski yöneticiler sahip çıkmadı şimdikiler de zaten bu işlerle alakasız ne olacak bu camilerin hali kim yapacak bunları