banner461

Sağırsoy Ameliyat Oldu

Burnun da gerçekleşen kemik büyümesi nedeniyle nefes darlığı çeken Nevşehir in yakından tanıdığı duayen gazeteci İlter Sağırsoy Kapadokya Hastanesinde Ameliyat oldu.Kendisine geçmiş olsun diyor onunla birlikte tüm hastalarımıza şifa diliyoruz.

banner15
Sağırsoy Ameliyat Oldu
24 Temmuz 2013 Çarşamba 12:16

banner517
banner134

Burnun da gerçekleşen kemik büyümesi nedeniyle nefes darlığı çeken gazeteci ilter sağırsoy geçirdiği başarılı ameliyat sonucu sağlığına kavuştu .

 İlter SAĞIRSOY Kimdir ? 50 yaşında, 1962 yılında Kayseri’de doğdu. İlk ve orta tahsilini Eskişehir’de, lise tahsilini ise Kayseri’de tamamladı. 1980’de bir yıl süreyle Bilgisayar Programcılığı dersi aldıktan sonra Eskişehir İktisadi İdari Bilimler Akademisi Bilgi İşlem Merkezinde Bilgisayar Programcısı olarak göreve başladı. Aynı sene İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi. Bir sene sonra buradan ayrılan Sağırsoy, Gazi Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulunu kazandı ve buradan 1986 yılında mezun oldu. Okul yıllarında başladığı meslek hayatı 27 sene sürdü ve 2011 yılında emekli oldu. Amerika ve İngiltere’de mesleki ve yabancı dil için üç sene eğitim alan Sağırsoy, bu yıllarda kendisini araştırmacı gazeteci olarak da yetiştirdi. 27 senelik meslek hayatında Ulusal Basın Ajansı, Günaydın, Nokta Dergisi, Tempo Dergisi, Posta, Milliyet, Zaman ve Türkiye Gazetesi gibi yazılı medyanın yanı sıra, Kanal 6, Star ve TRT başta olmak üzere, pek çok ulusal televizyon kanalında da görevler yaptı. Can Okanar ve Cüneyt Canver ile Türkiye’de ilk olarak sabah haberleri programını yapan ekipte yer aldı. Nevşehir’de yerel gazetecilik ve televizyonculukta yapan Sağırsoy, Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık Muhabirleri Derneği ile Turizm ve Çevre Gazetecileri Derneği kurucu üyeliklerinin yanı sıra bu derneklerin dönem başkanlıklarını da yaptı. 1987 yılında Türkiye Gazeteciler Cemiyetinden ‘Haber Dalında Yılın Gazetecisi Ödülü’ aldı. İlter Sağırsoy’un 1989 yılında yayınlanan ‘Alo Ben Kenan Evren’ ve 1990 yılında yayınlanan ‘Alışamadım’ adlı iki araştırma kitabı bulunuyor. Rusya ile bazı Avrupa ülkeleri ve İsrail’de ulusal basın yayın organlarının muhabirlik ve temsilciliklerini de yapan İlter Sağırsoy, İngilizce ve Rusça biliyor. Evli ve 3 çocuk babası olan Sağırsoy, halen ulusal bir haber kanalında Genel Yayın Koordinatörü olarak görev yapıyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
nevzat ulucan - 8 yıl önce
gecmıs olsun enıste :/