banner461

Türkiye’nin İstatistik Bilgi Nevşehir’de Tutulacak

Nevşehir’de geçtiğimiz günlerde başlatılan İstatistik Bölge Müdürlüğü binasının tamamlanmasıyla birlikte Ülkemizin istatistiki bilgilerinin tutulacağı bir merkezde yeni binada bulunacak...

banner15
Türkiye’nin İstatistik Bilgi Nevşehir’de Tutulacak
27 Temmuz 2013 Cumartesi 13:40

banner517
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Nevşehir’de geçtiğimiz günlerde başlatılan İstatistik Bölge Müdürlüğü binasının tamamlanmasıyla birlikte Ülkemizin istatistiki bilgilerinin tutulacağı bir merkezde yeni binada bulunacak.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Türkiye İstatistik Kurumu Nevşehir Bölge Müdürü

Üzeyir Karakuş, 10 bin metre kare kapalı alan üzerine kurulacak olan yeni hizmet binasında Türkiye İstatistik Kurumu Bölge Müdürlüğünün yanı sıra Türkiye bilgi işlem yedekleme merkezinin de yer alacağını belirtti.

Nevşehir Belediyesinin tahsis ettiği Gençlik Spor İl Müdürlüğü Kompleksinin hemen önündeki alan üzerine inşa edilecek olan Türkiye İstatistik Kurumu Bölge Müdürlüğü hizmet binasının içerisinde eğitim ve konferans salonlarının yanı sıra hizmetin daha iyi fiziki şartlarda yürütülmesine elverişli alanlarında bulunacağını söyleyen TÜİK Bölge Müdürü Karakuş, 2014 yılında tamamlanarak hizmete açılacak olan binanın hafriyat çalışmalarının sürdüğünü belirtti.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.