banner461

Ürgüp Kayısısının Hasat Dönemi Başladı

Ürgüp ve Köylerinde yaş kayısı hasadı ve kurutma çalışmaları başladı.

banner15
Ürgüp Kayısısının Hasat Dönemi Başladı
31 Temmuz 2013 Çarşamba 18:16

banner517
banner134

 Ürgüp ve Köylerinde yaş kayısı hasadı ve kurutma çalışmaları başladı. Her yıl olduğu gibi bu yılda başta Ayvalı, İbrahimpaşa, Başdere, Akköy, Demirtaş, İltaş köyleri olmak üzere, ilçe merkezinde de kayısılar toplanarak sanayi sitesi migros arkasında alım yapan meyve suyu firmasına satılıyor, ya da sergiye serilerek kurutuluyor.

Ramazan Bayramından sonra artması beklenen kayısı hasadı, genelde alçak kesimlerdeki bölgelerde başlarken, diğer bölgelerde Ramazan Bayramından sonra başlayacağı belirtiliyor.

Ürgüp Yeni Sanayi Migros arkasındaki yerinde kayısı üzüm ve elma alımı yapan Meyve suyu firması yetkilisi, Kayısıyı 0.25 Kuruştan aldığını belirtirken, Üzüm ve Elmanın fiyatının henüz alım başlamadığı için belirlenmediğini, Bayramdan sonra belli olacağını ifade etti.
Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ürgüp - 8 yıl önce
yazik günah kardeşi̇m ni̇ye bi̇zi̇m kayisimiz malatya kayisi gi̇bi̇ tanitimi yapilmiyor malatya zamaninda burdan kayisi götürdü de şi̇mdi̇ yurt dişina i̇hraç edi̇yorlar mi̇llet veki̇lleri̇ ne yapiyor. kg 20 krş a aliyorlar eski̇den kayisi i̇le bi̇r ai̇le geçi̇ni̇rd