banner461

CKD Nevşehir İl Temsilciliği'nden 'uyuşturucuyla mücadelede anneler hareketi'

Cumhuriyet Kadınları Derneği Nevşehir İl Temsilcisi Prof. Dr. Meliha Atalay, 'Madde Bağımlılığına Karşı Anneler Hareketi' kapsamında yazılı basın açıklamasında bulundu.

banner15
CKD Nevşehir İl Temsilciliği'nden 'uyuşturucuyla mücadelede anneler hareketi'
08 Aralık 2021 Çarşamba 13:10

banner517
banner134

Cumhuriyet Kadınları Derneği Nevşehir  İl Temsilcisi Prof. Dr. Meliha ATALAY yaptığı yazılı açıklamasında şunları ifade etti;

Değerli Halkımıza;

Merkezi Ankara’da bulunan Cumhuriyet Kadınları Derneği,(CKD) İçişleri Bakanlığı’nın işbirliği ve destekleri ile  “Uyuşturucuya Karşı Anneler Hareketi” konulu bir çalışma başlatmıştır. Bu çalışma CKD’nin  şube ve temsilciliklerinin bulunduğu bütün illerimizde başlatılmış bulunmaktadır.

Bilindiği gibi uyuşturucu sorunu, tüm dünyayı etkileyen, üretimi, sevkiyatı, dağıtımı, satışı ve kullanıcıya ulaştırılması çok karmaşık çıkar ilişkileri içinde yürütülen önemli bir toplum sağlığı sorunudur. Uyuşturucu belasının arkasındaki en büyük güç, uyuşturucu baronlarının ve kartellerinin olduğu Emperyalist/Sömürü düzeninin gücüdür.

Bizim ülkemiz de şüphesiz, emperyalist güçlerin listesinde ve hedefindedir. Bu güç Milletimizi içinden çökertmeye çalışmakta ve bunu, nüfusumuzun  %15ini oluşturan gençlerimizi kullanarak gerçekleştirmek istemektedir. Emperyalistler, yozlaşmış kültürel saldırıyla aile değerlerimizle oynuyor. Özellikle ergenlik-yeniyetme dönemindeki  (12-24 )  gençlerimizi kendisine, ailesine, toplumun değerlerine yabancılaştıran, kimliksizleştiren, yaşamı önemsizleştiren güçlü bir algı operasyonu yürütüyor. Hızlı büyüme ve gelişme ile duygusal iniş-çıkışları çok olan ergenlik çağındaki gençlerimizin, uyuşturucuya başlamak için zayıf ve kırılgan olduğu dönemlerini kolluyor.

Emperyalizmin bütün oyunlarının bilincinde olan ve karşısında duran Cumhuriyet Kadınları Derneği, uyuşturucu kullanmayı, daha hiç başlamadan önlemede, annelerin ve ailenin büyük gücünü öne çıkarmak istiyoruz. Yaşamımızda çok önemli, yeri olan, bizi dünyaya getiren, koruyup-büyütüp-yetiştiren, kimliğimizi oluşturan, bizi hayata hazırlayan, kendisinden  güç ve cesaret aldığımız annelerimizi harekete geçirmek istiyoruz. Uyuşturucu konusunda bilgilendirme, duyarlılık geliştirme,  annelerle iş birliği, güç birliği yaparak uyuşturucu bataklığını kurutmak için onlarla birlikte savaşmak ve sorumluluk alma kararındayız. Nevşehir de Annelerle ilk toplantımızı 10 Aralık Cuma günü saat 14,00 da Damat İbrahim Paşa Orta Okulunda yapacağız.

(İlimizde uyuşturucuya karşı diğer kurumların yürütmekte olduğu programları da izliyoruz ve destekliyoruz)    
 

Kamuoyuna saygı ile iletiriz.

Prof. Dr. Meliha ATALAY 
CKD Nevşehir İl Temsilcisi                       

 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.