banner461

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yıldırım, Hacı Bektaş-ı Veli Türbesini Ziyaret Etti

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde Hacı Bektaş-ı Veli Türbesini Ziyaret Etti.

banner15
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Yıldırım, Hacı Bektaş-ı Veli Türbesini Ziyaret Etti
17 Eylül 2022 Cumartesi 11:37

banner517
banner134

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, Nevşehir'in Hacıbektaş ilçesinde Hacı Bektaş Veli Müzesi'ni ziyaret etti.

Müze içinde bulunan Hacı Bektaş Veli Türbesi'ni de ziyaret eden Genel Başkan Yıldırım, burada dua okudu, Aslanlı Çeşmeden su içti.

“Eline, Beline, Diline Sahip Çık”

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Nevşehir İl Başkanı Musa Şevik'inde eşlik ettiği ziyarette Genel Başkan Yıldırım, Hacı Bektaşi Veli Yüzyıllar önce; vatanına, milletine, Türkçe'ne sahip çık nasihatinde bulunan ve 12. yüzyılda “Eline, Beline, Diline Sahip Çık” diyen Hacı Bektaşi Veli Hazretleri'nin türbesindeyiz. El demek vatan demek, bel demek soy-millet demek, dil demek lisan-Türkçe demektir. Hacı Bektaşi Veli, yüzyıllar önce vatanına, milletine, Türkçe'ne sahip çık demiştir. 12. yüzyılda Hoca Ahmet Yesevi, Hacı Bektaşi Veli ocağında tutuşan bu ateş, bugün Ülkü Ocaklarında yanmaya devam ediyor. Biz bu emanetlerin ve bu sorumluluğun bilinciyle gelecek nesilleri yetiştirmeye devam edeceğiz." dedi.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.