Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, ‘30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’  dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Aktekin mesajında “ 30 Ağustos, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Aziz Milletimizle el ele işgalci emperyalist şer güçlere karşı kazandığı mutlak bir zaferin bayrama dönüştüğü gündür. 30 Ağustos aynı zamanda, kazandığı istiklal mücadelesiyle Türkiye Cumhuriyetini kuran ve tüm mazlum milletlere örnek olan Aziz Milletimizin kahramanlık destanıdır.

Tarihe altın harflerle yazılan bu Büyük Zaferin ardından geçen süreçte elde ettiği toplumsal başarılarla Türkiye Cumhuriyeti, bugün dünyanın saygın ülkeleri arasında yerini alarak  ‘Dünya Düzeni’nin inşası sürecine etkin ve özgün katkılar sunmaktadır.

Ülkemizin yüksek hedefleri doğrultusunda Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi olarak bizler de; bu Büyük Zaferin ruhunu içselleştirmiş, bilimsel kavrayışı yüksek, milli ve manevi değerleri evrensel değerlerle harmanlayan nesiller yetiştirme gayretiyle çalışmalarımızı emin adımlarla sürdürmekteyiz.

Bu anlayış ve düşüncelerle; vatanımızda onurlu ve hür yurttaşlar olarak yaşamamız için canlarını ortaya koyarak mücadele eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Büyük Türk Milletinin ‘30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nü en iyi dileklerimle kutluyorum” dedi.