banner461

Akıllı Lens İle Katarakt ve Gözlükten Kurtulun

Özel Kapadokya Hastanesinde Akıllı Lens İle Katarakt ve Gözlükten Kurtulun...

banner15
Akıllı Lens İle Katarakt ve Gözlükten Kurtulun
03 Haziran 2021 Perşembe 11:26

banner517
banner134

Akıllı lensler adıyla da bilinen trifokal lensler katarakt tedavisine ek olarak uzak, orta ve yakın mesafede gözlüksüz olarak net görmeyi sağlayan göz içi lenslerdir.

Sadece uzak görmeyi netleştiren tek odaklı lensler yakın gözlük kullanımını gerektirirken, bu lensler üç odaklı (trifokal) olup, bu odaklar sayesinde gözlük ihtiyacını ortadan kaldırırlar.

Akıllı Lens Kime ve Nasıl Takılır?

Akıllı lensler 40 yaş ve üzerinde kataraktı olan veya uzak ve/veya yakını görme sorunu yaşayan ve gözlük kullanmak istemeyen, göz yapısı bu lensler için uygun olan hastalara uygulanabilir.

Katarakt ameliyatında gözün doğal merceği alınarak yerine trifokal lens yerleştirilir. Bu lensler ömürlüktür. Bu lensleri takarken uygulanan ameliyat tekniği dünyada başarı oranı en yüksek olan fakoemülsifikasyon yöntemiyle yapılan katarakt ameliyatıdır.

Akıll Lensler Takıldıktan Sonra Değiştirilebilir mi?

Tıbbi bir hastalık olmadıkça göz içi lenslerin tekrar değiştirilmesi önerilmez. Bu nedenle katarakt ameliyatı öncesi hangi lensin konulacağı kararı önemli ve bir kez alınacak bir karardır. Akıllı lens uygulaması her hastaya uygun değildir. Bu nedenle hasta için doğru lens seçimi çok önemlidir.

Akıllı lens ameliyat öncesi hastalar ayrıntılı olarak değerlendirilmeli, hastanın hem genel durumu hem de göz yapısı çok dikkatli şekilde ele alınmalıdır.

Burada yer alan paylaşım bilgi amaçlı olup; Özel Kapadokya Hastanesi bilgi ve randevu almak için çağrı merkezi 0 (384) 212 1550 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.