banner461

Harita değişince Nevşehir yine turuncu oldu!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni koronavirüs tablosunu bugün açıkladı. Açıklanan tabloda en az iki doz aşı olanların oranları paylaşılınca, bir süre önce maviye dönen Nevşehir yeniden turuncu kategoride yer aldı.

banner15
Harita değişince Nevşehir yine turuncu oldu!
21 Eylül 2021 Salı 15:47

banner517
banner134

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yeni haritaya ilişkin "Günlük Covid-19 tablomuz değişti. Bugünden itibaren, il bazında, ilk doz yerine, en az iki doz aşı olanların oranlarını paylaşacağız. Aşılarımızı yaptırarak vaka sayılarını düşürelim, can kayıplarımızı azaltalım. İlk doz aşıda önemli bir mesafe kaydettik" dedi. 

YİNE TURUNCU OLDUK

Yeni tabloya göre, Nevşehir en az iki doz aşı olmuşların oranı yüzde 64,8 ile turuncu kategoride yer aldı. İlimiz, birinci doz aşılamada yüzde 82’nin üzerine çıkarak mavi renge yani düşük riskli il kategorisinde yer alıyordu.

En az iki doz aşı olan illerin oranlarının paylaşıldığı haritada Eskişehir, Kırklareli, Ordu, Amasya, Çanakkale, Edirne, Kırklareli ve Muğla mavi kategorüde yer alırken, haritada Nevşehir'in en az iki doz aşı olma oranı yüzde 64,8 olarak paylaşıldı. Nevşehir, Yozgat, Niğde, Aksaray, Konya ile birlikte turuncu kategoride bulunan iller arasında yer alıyor. 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.