banner461

Hekim Ev’siz Nevşehir

Türkiye’nin birçok ilinde bulunan hekim evi ne yazık ki Nevşehir’de yok. Eski sağlık müdürünün gayretleri de sonuçsuz kaldı. İl Müdürü Ünlübay’ın ise konuya dair tek bir cümlesi bile yok.

banner15
Hekim Ev’siz Nevşehir
27 Temmuz 2013 Cumartesi 14:10

banner517
banner134

 NEVŞEHİR(MHA) Türkiye’nin birçok ilinde bulunan hekim evi ne yazık ki Nevşehir’de yok. Eski sağlık müdürünün gayretleri de sonuçsuz kaldı. 

Eski il sağlık müdürü Dr. Serkan İnceçayır, yeni devlet hastanesinin hizmete girmesinin ardından Ürgüp’ün bir hekim evi kazanacağını belirtmiş, Ürgüp ilçesinde sağlık sektöründeki hizmetlerin daha koordineli verilmesine zemin hazırlayacak olan yeni devlet hastanesinin inşasının ve hizmete sunulmasının ardından şu an halen kullanılan bina Nevşehir’de ilk kez bir hekim evi olarak hizmete vereceğini söylemişti.

Polis Evi, Ordu Evi, Öğretmen Evinin bulunduğu Nevşehir’de İnsanımızın en önemli gereksinimi olan sağlık sorunlarının çözülmesi anlamında fedakarca hizmet veren hekimlerin sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunabileceği bir evininin olmaması dikkat çekiyor.


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
faik - 8 yıl önce
bu milletin öğretmen evi var polis evi var.memur evi var sendika evi var.bunları kim yaptırıyo yani polisler para toplayıpmı yaptırıyo.mesele böyleyse helal olsun eğer esnafın vergisiyle alın teriyle yaptırılıyosa haramla zehir olsun....