banner461

Nevşehir Devlet Hastanesi Palyatif bakım servisi yeniden hizmette

Nevşehir Devlet Hastanesinde Palyatif Bakım Servisi Yeniden Hizmete Açıldı.

banner15
Nevşehir Devlet Hastanesi Palyatif bakım servisi yeniden hizmette
13 Ocak 2022 Perşembe 14:40

banner517
banner134

Nevşehir Devlet Hastanesinde Pandemi nedeni ile bir süre hizmet vermeyen, Paylatif Bakım Servisi yeniden hizmet vermeye başladı.

Palyatif Bakım; var olan hastalıkları nedeni ile iyileşemeyen veya tedavisi mümkün olmayan bir hastalığa bağlı terminal dönem dediğimiz son döneme giren hastalara destek olmak amacıyla yapılan işlemler bütünüdür. Kanserlerin artması, yapılan tedavilerle yaşam süresinin uzaması ve kronik hastalıkların çoğalmasıyla palyatif bakım servislerine ihtiyaç duyulmakta ve gittikçe önemi artmaktadır. Hastanın acılarını dindirmek, rahatlatmak amacıyla profesyonel bakım desteğinin sunulduğu “Artık hastanıza yapacak bir şey yok, alın eve götürün” denilen vakaların da bakıldığı, ilgilenildiği servislerimizdir. Burada amaç; hastanın yaşamına yıllar katmak değil, kalan yıllarına yaşam katabilmektir.

Hastanemiz Palyatif Bakım servisi 13 yataktan oluşan, anestezi doktorları sorumluluğunda, birincil olarak takipli tüm doktorlar tarafından hasta yatırılabilinen 7 gün 24 saat bakım ve tedavi hizmeti sunan bir servisimizdir.


 


Kaynak: Yayıncı FİB Haber

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.